подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
30.11.2010, 10:27

Як зменшити ризик травм в ожеледицю [ПОРАДИ]

Враховуючи нинішній стан рівненських вулиць нагадуємо громадянам основні правила, як уберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці.
Перед виходом із дому:

Змайструйте на підошви та каблуки вашого взуття "льодоступи":

* прикріпіть на каблук перед виходом шматок поролону (за розмірами каблука) або лейкопластиру;
* наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском (на день-два вистачає);
* натріть наждаковим папером підошву перед виходом, а краще прикріпіть його на підошву (але від води піщини наждакового паперу рано або пізно обсипаються);
* намажте на підошву клей типу "Момент" та поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.

Пам'ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без великих каблуків.

Людям похилого віку краще в "слизькі дні" взагалі не виходити з оселі. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою торба, то вона повинна бути тільки такою, що можна носити через плече. Пам'ятайте, що дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні.

Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу — небезпечні для здоров'я.

Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі та неспритні. Зачекайте, поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

Як можна зменшити ризик травм у ожеледицю:

Про всяк випадок під час ходьби в такі дні будьте напоготові впасти. Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті торбами.

Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти, тому виходьте із дому не поспішаючи. При порушенні рівноваги — швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. Падайте в ожеледицю з мінімальними втратами для свого здоров'я. Одразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться — удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні. Не тримайте руки в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, а й більш важких травм, особливо переломів. Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.

Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар. Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю.

Пам'ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, призводить як мінімум до каліцтв, а, можливо, й до загибелі. Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані.

У стані сп'яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини — терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

Віктор Козак, помічник начальника ГУ МНС у Рівненській області.
Коментарі:
Бесплатка


Останні новини