Депутати хочуть обмежити свободу інтернет-видань
Законопроект №6603 пропонує заборонити поширення інформації інтернет-виданням, які не мають обов’язкової державної реєстрації. Отже, проблеми виникли б у багатьох українських незалежних електронних ЗМІ. Серед перших удар впаде на критичну "Українську правду" — переконаний її журналіст Сергій Лещенко.
— Цей законопроект спрямований проти інтернет-видань. Саме інтернет-видання у цьому законопроекті сформульовані, як інформаційні агентства. Це абсурдна вимога законодавства, в даному випадку Миколи Азарова, подати такий законопроект, — говорить Сергій Лещенко.
Утім, у прес-службі прем’єр-міністра повідомляють: над документом працювали в Держкомтелерадіо. Однак новопризначеному очільникові цього відомства проект закону теж не до вподоби. Тож комітет пропонуватиме нові, глобальніші зміни.
— Законопроект викликав багато суперечностей, — розповідає голова Держкомтелерадіо України Олександр Курдинович. — І я впевнений, що Держкомтелерадіо на них відреагує… І я сказав би, що це буде вкрай консервативно, причісувати під гребінку всіх інтернет-медіа під одну гребінку формату інформаційного агентства.
Поки ж законопроект у такому вигляді медіа-експерти називають кроком до цензури в Інтернеті. Блогер Олег Шинкаренко боїться, що його теж зобов’яжують реєструватися. Одного разу він вже поплатився за «вільнодумство в Інтернеті» - передрукував на своїй сторінці злісні жарти із російського сайту. Про українського президента.
— Завітала Служба безпеки України у числі трьох людей, це були три дуже потужні хлопця, — розповів Олег Шинкаренко.
Для Олега все минулося письмовим поясненням. Для його колеги – Олени Білозерської – публікація відеоролику в Інтернеті обернулася обшуком квартири й вилученням техніки на 1 місяць.
— Якщо цей закон буде прийнятий, то тоді всі суб’єкти інформаційної діяльності будуть змушені стати на облік, — говорить Олена Білозерська. — І це буде першим кроком. А далі почнеться серйозне оподаткування. Заплатити ці податки зможуть ті ЗМІ, які належать олігархам. Потім почнеться цензура. І всі невгодні суб’єкти інформаційної діяльності будуть витіснені з ринку.
Натомість Білозерська пропонує депутатам ухвалити інший закон. Що його також зареєстровано. Він унеможливлює обшуки в журналістів без дозволу голів апеляційних судів та забороняє допитувати дописувачів як свідків. Каже: від нього користі ЗМІ набагато більше. А Інтернет повинен самоврегулюється – як у Європі.
Україна повернула тіла 502 загиблих захисників
Сьогодні відбулася чергова репатріація на рідну землю тіл загиблих внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та інших державних структур, на підконтрольну уряду територію повернено тіла 502 загиблих захисників України.
переглядів: 173
Військовим дали шанс поновитися на службі після дезертирства
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що дозволяє військовослужбовцям, які самовільно залишили службу (СЗЧ) або дезертирували, повернутися до лав Збройних сил за власним бажанням.
переглядів: 229
В Україні зникне зелене світло світлофорів
В Україні готуються до масштабної заміни світлофорів, яка стартує вже наступного року.
переглядів: 598
Велика Британія таємно відправила Україні ракети «Storm Shadow» для ударів по росії
Кілька тижнів тому Велика Британія таємно передала Україні партію ракет «Storm Shadow».
переглядів: 489
У росії загинув військовий з Рівненщини
У Росії загинув уродженець Рівненщини, житель селища Рафалівка Михайло Серховець, який служив радіотелефоністом 2 стрілецької роти в/ч А3425.
переглядів: 1299