Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
26.07.2011, 15:19

На Рівненщині влада проводить недобросовісні тендери

Про факти порушень конкурентного законодавства на Рівненщині у першому півріччі цього року розповів на прес-конференції голова Рівненського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Віктор Боденчук.
За словами Віктора Боденчука, на ринках житлово-комунального сектору, зокрема тепло- і водопостачання, обслуговування житлового фонду зафіксовані порушення при укладанні договорів на надання відповідних послуг.

Зокрема, при заключенні угод рівненськими теплопостачаючими компаніями не дотримувалися умови типового договору, який передбачений нормативними документами, де значно розширювали права теплопостачаючої компанії і звужували права споживача. Такі порушення були виявлені у діяльності КП "Радивилівтеплосервіс", Рівнерайкомуненергії та Коспотільської теплопостачаючої організації.

Не обійшлося без порушень і у сфері охорони здоров'я, а саме на ринку платних медичних послуг. Найбільше порушень тут зафіксовано при видачі довідок для водіїв, які проходять планове медичне обстеження. Сюди включається проходження таких лікарів чи проведення аналізів, що не передбачено відповідними нормативними документами.

Також було виявлено багато порушень у діяльності ветеринарних лікарень, що надають послуги із проведення різноманітних аналізів та видачі довідок, які необхідні для споживачів при перевезенні чи реалізації худоби. Тарифи на видачу таких довідок є економічно необґрунтованими.

Не гребувала порушеннями законодавства і місцева влада. Зокрема були виявлені порушення конкурентного законодавства, що стосується спотворення результатів торгів:

- Ми щорічно здійснюємо контроль за проведенням торгів, тобто закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, - зазначив Віктор Боденчук. – Тут ми фіксуємо спотворення торгів, тобто в процесі підготовки тендерної документації і участі в торгах вони узгодили свої позиції і було завчасно визначено хто із них буде переможцем торгів. В основному це стосувалося продуктів для організації харчування дітей в школах та дитячих садках. Це управління освіти Кузнецовської міської ради і Рівненської міської ради. Зараз ми розглядаємо ще одну справу по Дубенській міській раді. П'ять справ у нас завершено і накладено 68 тисяч гривень штрафу на учасників торгів.

Загалом, у першому півріччі 2011 року Рівненське відділення Антимонопольного комітету України розглянуло 54 справи і припинило 50 порушень законодавства про захист економічної конкуренції. До порушників застосовано штрафні санкції у розмірі 242,5 тис.грн, а економічний ефект від припинених таких порушень склав понад 7 млн грн.
Коментарі:
Бесплатка


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net