подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
25.08.2011, 15:39

Українка за прізвищем і духом — Алла УКРАЇНЕЦЬ

Статус: завідувачка відділу етнографії Рівненського обласного краєзнавчого музею.
Коли у січні цього року жива легенда української літератури Ліна Костенко виступала перед переповненою залою обласного академічного муздрамтеатру, у своєму виступі вона згадала небагатьох рівнян і небагато реалій, пов'язаних саме з нашим регіоном.

Заслужений працівник культури, почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців і член правління міської "Просвіти" Алла Українець — такої честі удостоїлась. Разом із Ліною Костенко вона брала участь в етнографічних експедиціях до "чорнобильської зони". А спільно з місцевими колегами-однодумцями — в аналогічних експедиціях на радіаційно забруднене Рівненське Полісся.

Спадщину минулого Алла Українець досліджувала разом з археологами у Дорогобужі, Пересопниці, на Козацьких могилах... Багато хто хоч раз був у цих історичних місцях, так само як багато хто щороку в травні з радістю та інтересом незмінно відвідує свято "Музейні гостини". Та не всі знають, що автором його проекту є саме Алла Українець.

У колі її інтересів — не лише народні промисли й ремесла та стародавній одяг мешканців Рівненщини, а й... поліське відьмацтво. А ще пані Алла, як переконана патріотка своєї землі, із сумом констатує: ми ще й досі йдемо і до демократії, і до незалежності.

У минулорічному інтерв'ю радіо "Свобода" вона, пригадуючи бурхливі роки боротьби за незалежну Україну на Рівненщині, зізналася: "Я, чесно кажучи, сумую за тими роками. Бо це слово — "демократія" — у нас заяложилося, заговорилося… Звичними стали наші символи, які ми одягаємо, а коли дивлюся часом по телевізору, як їх рвуть, — гірко стає… Шкодую за тим періодом, бо це був час щирого виявлення почуттів, щирої любові до своєї Батьківщини, поваги до неї, до своєї мови. І я не хотіла би, щоб ми це втратили. Але мені здається, що в такий час живемо, що за демократію ще треба буде боротися".
Коментарі: