подати
оголошення


12.09.2011, 17:14

Україна може назавжди залишитися на літньому часі?

У ніч на 30 жовтня цього року українці, швидше за все, не будуть переводити стрілки на годину назад, як робили це 30 років поспіль. Звісно, й на літній час в березні-2012 переходити вже не будемо.
Законопроект нардепа-регіонала Олега Надоші "Про зміну порядку обчислення часу", який пропонує відмовитися від щорічного переведення стрілок, вже був схвалений на комітеті і, за словами автора, 23 вересня потрапить на голосування, пише "Сегодня".

"Судячи з усього, документ приймуть, — розповів Надоша. — Депутати згодні, що економічна вигода від переведення часу надумана, в цьому був сенс при нестачі електроенергії. Але сьогодні в світі електроенергії достатньо, зате в період тимчасового зсуву на 62% збільшується кількість серцевих нападів і в два рази частіше мами з дітьми звертаються до педіатра". Як стверджують експерти, щорічний перехід на зимовий час економив для країни 1 млрд кіловат або 240 млн грн. Але якщо перевести на душу населення, економія виявляється просто смішна — лише 5 гривень. Однак, за словами директора економічних програм Центру Разумкова Василя Юрчишина, для України, яка все ще не навчилася берегти електроенергію, це все одно відчутно: "Якщо законопроект все ж таки приймуть, вітчизняним підприємствам варто було б з метою економії змінювати на годину свій робочий час".

"Людина від народження включена в певний біоритм, і якщо його ламати, розплачуємося головним болем, порушенням сну, цукровим діабетом, тахікардією та підвищенням тиску, — пояснює наслідки переведення головлікар київської клініки Тетяна Майкова. — Кожне переведення часу зі звичного на годину — це додаткова витрата енергії і стрес". За статистикою, кількість суїцидів та аварій під час переведення стрілок збільшується в середньому в півтора рази.

Якщо перехід на зимовий час скасують, то московський час, як і раніше, буде випереджати київський на годину (росіяни в цьому році вже не будуть переходити на зимовий час). У Лондоні, наприклад, влітку буде на 2 години менше, а взимку — на 3, а середньоєвропейський час, за яким живе більшість країн Європи, взимку стане відставати від нашого на дві години, а влітку на годину.
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Новини партнерів