подати
оголошення


09.11.2011, 08:20

Проти пікетувальників Верховної Ради порушили кримінальні справи

Учасникам акції загрожує 7 років за поламаний паркан перед Радою.
Проти пікетувальників, які зламали паркан під Верховною Радою, порушено кримінальні справи.

Про це заявив голова громадської організації "Наступ" Руслан Секела, повідомляє прес-служба організації.

За його словами, кримінальні справи проти учасників всеукраїнської акції "Вперед" порушено за статтею "Хуліганство", згідно з якою учасникам акції протесту загрожує тюремний термін до 7 років за поломку паркану навколо парламенту.

"Складається парадоксальна ситуація. Згідно з українським законодавством, будь-яка архітектурна форма повинна мати замовника, кошторис, проект, дозвіл КМДА. Паркан, вищий 1 метра, повинен мати проект. А той, який стоїть навколо парламенту - це незаконна архітектурна форма. Юридично його не існує, ніяких дозволів немає", - обурився він.

"Тобто, народ України демонтував незаконно встановлений паркан. Як можна порушувати кримінальні справи за фактом демонтажу того, чого реально не існує?" - додав Секела.

За його словами, в організаторів акції протесту 4 листопада не було мети демонтувати паркан навколо Верховної Ради.

Він також спростував чутки про те, що депутати, які прийшли підтримати акцію протесту, дали вказівку ламати паркан.

"Це вийшло стихійно. Паркан навколо парламенту - це символ невдоволення нинішньою владою", - зазначив Руслан Секела.

Нагадаємо, 1 листопада під стінами Ради проходив мітинг чорнобильців. Невдоволення мітингувальників переросло в активні дії: вони почали ламати паркан, який розташований по периметру Верховної Ради. Зламавши паркан, мітингувальники прорвалися до входу в будівлю парламенту, але правоохоронці заблокували вхід і відтіснили чорнобильців. Близько 500 осіб заполонили подвір'я Верховної Ради. Потім чорнобильці пішли в рукопашний на "Беркут" прямо під дверима Ради, але беркутівці їх відтіснили.

3 листопада мітингувальники під Радою знову почали розхитувати і зламали паркан. Натовп побіг до входу в будівлю парламенту, але дорогу їм перекрили правоохоронці. Люди почали закидати міліціонерів гарбузами, а ті - відтісняти натовп до межі паркану.

До теми:
Міліція погрожує в'язницею тим, хто ламав паркан перед Радою

Чорнобильці продовжують протестувати біля Кабміну
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Новини партнерів