Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
01.12.2011, 18:00

Рівнян закликали “не відфутболювати” ВІЛ-позитивних людей [+Фото]

Акція під гаслом "НЕ відфутболюй!", присвячена Всесвітньому Дню солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, відбулася на майдані Незалежності у Рівному. Її організували й провели представники Рівненського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД".
За словами організаторів акції, місцева влада повинна взяти на себе відповідальність за фінансування і виконання програми "Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2012 рік". Адже донесення до центральної влади реальних потреб регіону у коштах — завдання місцевої влади.У рамках акції волонтери організації розгорнули два банери із картами поширення епідемії ВІЛ/СНІД в Україні за 2001 та 2011 рік. За статистикою, ситуація погіршується. Станом на сьогодні в Україні 360 тисяч ВІЛ-позитивних людей, 1360 з яких проживають на Рівненщині.

- Ми закликаємо не відфутболювати, тобто не ігнорувати й не відштовхувати із суспільства людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, - зазначив голова правління Рівненського відділення Мережі ЛЖВС Юрій Лазаревич. - Сьогодні ситуація із сприйняттям цих людей дещо покращилась, проте проблеми залишаються. Зокрема для людей складною є ситуація у медичних закладах, які відмовляються госпіталізувати та оперувати ВІЛ-позитивних людей.Щодо "футбольної" назви акції Юрій Лазаревич повідомив, що за статистикою в Україні щодня від СНІДу помирають близько 11 людей, а це - ціла футбольна команда. Водночас, коли програми по боротьбі зі СНІДом недофінансовуються, держава знайшла 560 мільйонів доларів на будівництво оновленого НСК "Олімпійський":

- Цих грошей вистачило б на лікування усіх хворих на СНІД в Україні протягом 24 років, - зауважив Юрій Лазаревич. - Тому якщо влада і надалі не звертатиме увагу на проблему епідемії ВІЛ/СНІД в Україні, то наша держава за декілька років залишиться без гравців, без вдолівальників і з порожніми стадіонами.

Також у рамках акції волонтери роздавали перехожим буклети з інформацією про СНІД, значки "НЕ відфутболюй", червоні повітряні кульки та презервативи.
Коментарі: