подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
14.12.2011, 10:28

Сьогодні у Рівному вшановуватимуть учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС [Анонс]

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ №945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.
У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібно це свято, якщо є 26 квітня - Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації.

Справа в тому, що 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті "Правда" надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день Днем ліквідатора. Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу.

Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650000 людей з усього колишнього Радянського Союзу, з яких більше половини представляли тодішню УРСР. Можливо, Україна стане автором доброго почину, і День ліквідатора з’явиться в Росії, Білорусі та інших країнах.

У Рівному сьогодні відбудеться покладання квітів до пам'ятного знаку "Жертвам Чорнобильської катастрофи" (вул. Симона Петлюри) з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. У заходах візьмуть участь керівництво міста та області, громадськість. Початок об 11.00.

За участю керівництва УМВС відбудуться заходи, присвячені вшануванню пам’яті правоохоронців, які брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, відкриттю поліклініки УМВС України в Рівненській області та зустрічі з молодими співробітниками ОВС Рівненщини. На заходах також будуть присутні голова Рівненської ОДА Василь Берташ та керівники силових структур Рівненщини.
Початок заходу о 12 годині за адресою: м. Рівне, вул. Хвильового, 2.

14 грудня голова обласної ради Юрій Кічатий буде гостем програми "Один на один" на телеканалі РТБ. Тема розмови: непроста ситуація щодо соціального забезпечення ліквідаторів аварії на ЧАЕС, підсумки ІІ Форуму органів місцевого самоврядування, засідання Ради регіонів та бюджетні прогнози на 2012 рік. Початок ефіру о 20.00.
Коментарі: