Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
01.03.2012, 11:41

Імпорт білоруських молочних продуктів та свинини — під забороною

Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України з 1 березня 2012 р. тимчасово призупиняє ввезення на територію України молока і молочних продуктів з Білорусі, а також тварин, сприйнятливих до африканської чуми свиней (АЧС), продукції та сировини з них.
Як повідомляє прес-служба Держветфітослужби у середу, при здійсненні державного ветеринарно-санітарного контролю молочних продуктів, що імпортуються з Білорусі в Україну, тільки протягом лютого 2012 р. виявлено низку порушень ветеринарно-санітарних вимог України.

Крім того, в Держветфітослужби України нагадали, що 16 лютого в с. Незнаново Новогрудського району Гродненської області Білорусі було вилучено і знищено (спалено), все поголів'я свиней з приватних господарств громадян. У той же час, згідно із заявами Міністерства сільського господарства Білорусі та департаменту ветеринарного і продовольчого контролю республіки, зазначені дії були вчинені в рамках навчань з боротьби з АЧС.

«Враховуючи, що Республіка Білорусь входить до Митного союзу, що спричиняє відсутність митного і ветеринарного контролю при перетині державного кордону з Російською Федерацією, де протягом останніх 5-ти років відмічається складна епізоотична ситуація з африканською чумою свиней, і беручи до уваги значну кількість спалахів цього захворювання в Центральному (прикордонному з Республікою Білорусь) федеральному окрузі РФ торік, існує ймовірність того, що випадок в с. Незнаново обумовлений занесенням збудника африканської чуми свиней в Республіку Білорусь», - підкреслили в українському відомстві.

Крім того, в Держветфітослужби пояснили, що у разі занесення збудника АЧС на територію України може бути заборонений експорт зерна, знищено значну частину поголів'я свиней, будуть вжиті інші обмежувальні заходи, які матимуть негативні економічні наслідки. «Ситуація, що склалася в РФ, а на сьогодні невизначеність щодо цього захворювання в Республіці Білорусь, створює загрозу біобезпеці України», - заявили в Держветфітослужби.

У зв'язку з цим ввезення на територію України сприйнятливих до АЧС тварин, продукції та сировини з них з Білорусі тимчасово, до з'ясування обставин, заборонено.

ІНШІ СТАТТІ ДО ТЕМИ:
Країни ЄС відкликають своїх послів з Білорусі
Коментарі: