Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
10.04.2012, 08:40

Як на Рівненщині карають ґвалтівників [ОГЛЯД]

Скільки ґвалтівників постали перед судом упродовж останніх років, і які покарання отримали деякі з них, портал OGO.ua запитав у прокуратури області.
Упродовж 2010 року органами внутрішніх справ Рівненської області до суду скеровано з обвинувальним висновком 7 кримінальних справ про злочини проти статевої свободи громадян, передбачені ст.152 КК України. Протягом 2011 року - 9. Упродовж 3 місяців поточного року кримінальні справи про аналогічні злочини до суду не направлялись.

Упродовж 2010 року суди області розглянули з постановленням обвинувального вироку 5 кримінальних справ стосовно 5 осіб про зґвалтування. Минулого року - 10 кримінальних справ стосовно 11 осіб.

У травні минулого року у Демидівському районі Рівненської області працівники міліції затримали 33-річного безробітного жителя Волинської області, який перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, зґвалтував неповнолітню (медичну допомогу дитині надано без госпіталізації).

Чоловіка засудили за частиною 4 статті 152 Кримінального Кодексу України до покарання у вигляді 11 років позбавлення волі. Вирок суду вступив в законну силу.


На Рівненщині затримали волинянина, який зґвалтував дитину


У листопаді минулого року затримали 68-річного Петра, жителя одного із сіл Острозького району, за розбещення неповнолітніх.

Вироком Острозького районного суду чоловіка засудили за частиною 2 статті 156 Кримінального Кодексу України до 5 років позбавлення волі. На підставі статті 75 Кримінального Кодексу України його звільнили від відбування покарання з встановленням іспитового строку на 3 роки. Вирок суду вступив в законну силу.

На Рівненщині спіймали розбещувача малолітніх дівчаток

У жовтні минулого року у одному із сіл Рокитнівського району 21-річний чоловік, перебуваючи в лісовому масиві, вчинив із восьмирічною дівчинкою розпусні дії, схиляючи потерпілу до вчинення сексуальних дій, а саме задоволення статевої пристрасті неприродним способом.

Вироком Рокитнівського районного суду чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі із застосуванням статті 75 Кримінального Кодексу України з встановленням іспитового строку на 3 роки. У зв’язку з м'якістю призначеного покарання прокуратурою району оскаржено судове рішення в апеляційному порядку.

На Рівненщині заарештували 21-річного молодика за розбещення восьмирічної дівчинки

У серпні минулого року 25-річний Андрій, житель Костопільського району Рівненської області, напав та зґвалтував 18-річну дівчину. Свій "вчинок" хлопець усвідомлював і винив у всьому алкоголь.

Костопільський районний суд засудив його за частиною 1 статті 152 Кримінального Кодексу України у виді позбавлення волі на строк чотири роки. На підставі статті 75 Кримінального Кодексу України його звільнено від призначеного покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку на два роки. Зазначене судове рішення за апеляціями учасників процесу апеляційним судом скасовано, справу направлено на новий судовий розгляд.


Костопільські міліціонери за "гарячими" слідами затримали ґвалтівника


Прикарпатець, який вже був засуджений за зґвалтування, поки переховувався в одному з монастирів Рівненської області зґвалтував ще одну жінку.

Вироком Острозького районного суду його засудили за частиною 2, 3 статті 153, частиною 2 статті 152, частиною 1 статтті 129 Кримінального Кодексу України до позбавлення волі строком на 12 років. Вирок суду вступив в законну силу.
На Рівненщині ґвалтівника впіймали в монастирі

У квітні минулого року в одному із сіл Сарненського району малолітній злочинець на території тракторної бригади зґвалтував кількох хлопчиків.

Вироком Сарненського районного суду неповнолітнього визнано винним та засуджено до 7 років позбавлення волі. Даний вирок засудженим оскаржено в апеляційному порядку. На даний час апеляція не розглянута.


На Рівненщині неповнолітній злочинець ґвалтував хлопчиків


Чоловіка, що у липні минулого року в лісосмузі поблизу села Турки Дубенського району Рівненської області, із застосуванням фізичного насильства, зґвалтувала 14-річну дівчину, досі шукають.

На Рівненщині шукають чоловіка, що зґвалтував 14-річну дівчинку

Стаття 75. Звільнення від відбування покарання з випробуванням

1. Якщо суд при призначенні покарання у виді виправних робіт, службового обмеження для військовослужбовців, обмеження волі, а також позбавлення волі на строк не більше п'яти років, враховуючи тяжкість злочину, особу винного та інші обставини справи, дійде висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, він може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням.

2. У цьому разі суд ухвалює звільнити засудженого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.

3. Iспитовий строк встановлюється судом тривалістю від одного року до трьох років

Стаття 152. Зґвалтування

1. Зґвалтування, тобто статеві зносини із застосуванням фізичного насильства, погрози його застосування або з використанням безпорадного стану потерпілої особи, - карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

2. Зґвалтування, вчинене повторно або особою, яка раніше вчинила будь-який із злочинів, передбачених статтями 153-155 цього Кодексу, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

3. Зґвалтування, вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього - карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.

4. Зґвалтування, що спричинило особливо тяжкі наслідки, а також зґвалтування малолітньої чи малолітнього - карається позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років.

Стаття 153. Насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом


1. Задоволення статевої пристрасті неприродним способом із застосуванням фізичного насильства, погрози його застосування або з використанням безпорадного стану потерпілої особи - карається позбавленням волі на строк до п'яти років.

2. Те саме діяння, вчинене повторно або групою осіб, або особою, яка раніше вчинила будь-який із злочинів, передбачених статтями 152 або 154 цього Кодексу, а також вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

3. Те саме діяння, вчинене щодо малолітньої чи малолітнього, або якщо воно спричинило особливо тяжкі наслідки, - карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.
Коментарі: