Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
25.04.2012, 09:19

За скільки можна буде законно "купити" рівненського виборця?

23 квітня цього року Центральна виборча комісія своєю постановою №76 затвердила роз’яснення щодо заборони використання кандидатами «засобів» непрямого підкупу під час проведення виборів народних депутатів України.
У ЦВК наголосили потенційним кандидатам у депутати, що згідно з ч. 13 ст. 74 Закону «Про вибори народних депутатів України» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям, а також виборчим комісіям та їх членам коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 3% мінімального розміру заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей.

Така форма передвиборної агітації, що супроводжується закликами чи пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата в депутати, або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

Кандидату, який вчинятиме подібне порушення цієї норми, Центральна виборча комісія має оголосити попередження, що передбачено у ч. 2 ст. 61 зазначеного Закону.

«Оскільки місячний розмір мінімальної заробітної плати встановлюється щоквартально Законом про Держбюджет, то в період з квітня по 30 червня 2012 року («мінімалка» – 1094 гривні) кандидати в нардепи можуть агітувати виборців, роздаючи їм безоплатно товари із зображенням власної назви (імені), символікою чи прапором партії, якщо їх вартість не перевищує 32,82 грн, – коментує ситуацію керівник центру права Рівненського Комітету виборців Микола Глотов. – Із 1 липня вартість таких агітаційних матеріалів зросте до 33,06 грн, адже мінімальна зарплата на той час складатиме 1102 гривні. Зважаючи на те, що нині ціна традиційного для українських виборів «агітаційного» товару – гречки – у рівненських магазинах становить у середньому 11-13 гривень за кілограм, то виборця можна буде законно «купити» приблизно за 3 пачки цієї крупи. Хоча, швидше за все, такий метод подіє вже на набагато меншу кількість виборців, ніж раніше».

Тож Рівненська обласна громадська організація «Комітет виборців України» закликає кандидатів у депутати та політичні партії, які мають намір взяти участь у майбутніх парламентських виборах, з проханням під час ведення кампанії дотримуватися не лише законодавства, а й морально-етичних норм, вести чесну передвиборчу боротьбу без застосування «чорних» технологій і методів підкупу електорату.
Коментарі: