Рівненський інформаційний портал OGO.ua

подати
оголошення

05.06.2012, 12:35

Рівненський ді-джей Іван Радчук (DJ Roland): "Музика – це стимул навчатися, працювати й можливість насолоджуватись життям" [+ІНТЕРВ'Ю]

Культура ді-джеїнгу зараз досить стрімко розвивається й молодь, що захоплюється сучасною електронною музикою, прагне створювати її самостійно. Втілити в життя мрію стати професійним ді-джеєм спробував і рівнянин Іван Радчук.
Нині він грає у різних клубах та є постійним ді-джеєм популярних вечірок "Smart Parties". До слова, ді-джейську кар’єру хлопець успішно поєднує з роботою у... бібліотеці!

– Цікавитись ді-джейською справою я почав, коли був студентом, – говорить ді-джей Іван Радчук. – Це було моє хобі. Проте я мріяв займатися цим професійно. Вважав, правда, що у мене немає шансів кудись пробитися, бо й ді-джеїв багато, й потрібно вміти працювати з ді-джейскою апаратурою. Але мрії з часом збуваються, якщо в них вірити й жити ними!

– Щоб займатися цією справою, необхідна й велика любов до музики. Давно нею захоплюєшся?
– Так, змалку! У школі я любив читати книги і розгадувати кросворди, грав з друзями в футбол та волейбол, але музику любив завжди! Я слухав її дуже голосно, особливо коли приїздив до бабусі в село. Музика говорила про те, що приїхав я! :) Вона завжди була зі мною, де б я не перебував.– От мені батьки говорили, що музика заважає навчатись. У тебе не було такого?
– Ні, ніколи. Для мене музика – це стимул навчатись, працювати, насолоджуватись життям, а відтепер і можливість передавати це відчуття іншим!

– Ти саме електронну музику любиш? Чи маєш й інші музичні уподобання?
– Я слухаю все і не надаю переваги якомусь стилю. Як ді-джей надаю перевагу таким стилям як House та Minimal. Але граю те, що подобається публіці.

– Як збулась твоя мрія стати ді-джеєм?
– Тієї весни на одній з вечірок "Smart Parties", які влаштовує неформальна організація "Smart People", я познайомився з Тарасом Комаренком. Він – керівник цієї організації. Я розповів йому про свої захоплення і виявилось, що організація саме шукала ді-джея, який грав би на їхніх вечірках. Ось так збулася мрія! Як ді-джей я дебютував 19 червня 2011 року на вечірці "Parte de America Latina". Тоді дійсно зрозумів - це моє!– Як ти потрапив на вечірку, з якої усе й почалося?
– Це була вечірка "І love New York". Мене запросила Юлія Ковальчук. Ми разом працюємо, і вона на той час уже була членом "Smart People". Далі було знайомство з Тарасом Комаренком та іншими членами команди.

– Пригадай, як готувався до дебютного виступу.
– Спочатку я допомагав хлопцям з підбором музики і їм сподобався мій музичний смак. Про моє захоплення знали всі в організації, а Тарас уже зробив офіційну пропозицію щодо співпраці. Зараз я – резидент вечірок "Smart Parties"! До першого виступу готувався досить довго, переслуховував музику, постійно шукав щось нове, слухав роботи інших ді-джеїв.– Хвилювався?
– Хвилювання було і дуже велике, але більше, напевне, не від того, що мав відіграти свій дебютний сет, а від того, що в один момент збудеться мрія! Велике спасибі всім, хто в той вечір танцював та насолоджувався музикою! Cаме та атмосфера, що панувала в клубі, говорила про те, що я не помилився і це справді моє! Відтоді я відіграв уже не одну вечірку. Грав і в різних клубах Рівного та у Клевані. Я отримую задоволення від людей, які танцюють під твою музику. Чим більше людей танцює, тим задоволення більше, і ці емоції важко описати словами.

– А освіта у тебе теж музична?
– Ні. У 2009 році я закінчив факультет документальних комунікацій та менеджменту Рівненського державного гуманітарного університету. Працюю. Захоплююсь веб-програмуванням та відеомонтажем.

– Як з’явилося захоплення програмуванням?
– У студентські роки задумав навчитися створювати сайти. Спочатку нічого не виходило, але згодом допомогли друзі, підказали і зараз я пробую щось робити. Здійснюю ще одну з моїх мрій! Й уже вкотре переконуюсь, що мрії збуваються! Головне – щось робити, а не чекати цього! І все буде так, як того хочеш!– А чому захотів сайти створювати? Про власний сайт мріяв?
– Було цікаво як це працює. Власний сайт планую розпочати робити найближчим часом.

– Що тобі дало захоплення комп’ютером і програмуванням?
– Можна сказати, що допомогло знайти роботу. Я був старанним студентом, вчився на відмінно. А роботу мені запропонували тоді, коли я ще завершував навчання.

– Як це сталося?
– Це я добре пам’ятаю! Я писав дипломну роботу і зайшов до директора Рівненської державної обласної бібліотеки за деякими матеріалами для неї. Ми розговорилися і я отримав пропозицію працювати.– У бібліотеці?! А що саме ти там робиш?
– Працюю над сайтом бібліотеки, текстами книг та документів і записую аудіокниги.

– Нічого собі! Здавалося б, ді-джей та бібліотекар – професії аж надто різні. Як ти їх поєднуєш?
– Мене усі про це питають! А пояснити цього я і сам не в змозі :) Так склалось у житті, отже так і мало бути! Я тільки розпочинаю свою ді-джейську кар’єру, і виступів не так багато, з часом проблем не виникає.

– А що це за робота над текстами?
– Ми формуємо електронну бібліотеку повних текстів документів й виставляємо на сайті повні тексти книг, що видавались рівненськими видавництвами!

– Скажи, якщо в майбутньому доведеться обирати між бібліотекою і ді-джеїнгом, що ти вибереш?
– Ді-джеїнг став для мене частиною мого життя. Це мій вибір! Але роботі, наразі, він не заважає.– Які у тебе є захоплення, окрім ді-джеїнгу та комп’ютера? Хобі які-небудь.
– Я весь день проводжу на роботі, ввечері працюю над сайтами й слухаю музику. Час, що залишається, присвячую друзям та рідним. Правда, його практично немає.

– А сам ходиш на дискотеки, аби почути інших ді-джеїв?
– Раніше полюбляв ходити, а зараз на дискотеках тільки як ді-джей! Інших ді-джеїв слухаю он-лайн, аналізую і шукаю щось для себе!

– Чи не кожен ді-джей придумує собі оригінальне ім’я. Розкажи про своє.
– Це для мене було досить складним питанням і були різні варіанти. Але залишився варіант DJ Roland. Насправді це нік-нейм, під яким я працюю й придумав його давно. Пов’язую його з провідною світовою компанією "Roland Corporation", що випускає музичне обладнання, а також з героїчним епосом французького середньовіччя "Пісня про Роланда", де був герой на ім’я Роланд.– Цікаво! Пам'ятаю цей твір. Які твої подальші життєві плани?
– Розвиватися, шукати щось нове й експериментувати. На майбутнє планую працювати, шукати клуби для виступів і вдосконалювати себе як ді-джея.

Почути неперевершену музику від DJ Roland шанувальники зможуть досить скоро - на "Українській вечірці", яка відбудеться 7-го червня.

Інші статті до теми:
У Рівному відбудеться “Українська вечірка”
Сюрпризи "Української вечірки" у Рівному: 40 хвилин КВН, етнохоп, бойовий гопак, бодіарт і... розіграш!
Коментарі:

Загрузка...
Останні новини
Новини партнерів