Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
19.09.2012, 19:51

Освіта Рівненщини: 5 досягнень і проблем

Завершується перший місяць нового навчального року. З чим вступили у нього освітяни Рівненщини? OGO.ua проаналізував дані статистики - і окреслив деякі тенденції розвитку освіти нашої області.
У черзі до дитсадка — 8 тисяч сімей
У 440 дитсадках Рівненщини здобувають дошкільну освіту 42,3% дітей відповідного віку. “Існуюча мережа дошкільних закладів ще не забезпечує дошкільною освітою усіх бажаючих, - констатує начальник обласного управління освіти і науки Іван Вєтров. - Понад вісім тисяч сімей чекає в черзі на влаштування дитини в дошкільний заклад, в області на 100 місцях виховується 130 дітей. Найгострішою проблема є у м. Дубно та Рівненському районі. Надалі потребує вирішення проблема розширення мережі санаторних та груп спеціального призначення у північних районах, що постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. Не вирішується це питання у Сарненському, Зарічненському, Рокитнівському районах”.

Водночас, упродовж минулого року в області створили п’ять навчально-виховних комплексів “школа – дошкільний навчальний заклад” у Володимирецькому та Острозькому районах, відкрили 38 дошкільних навчальних закладів у пристосованих приміщеннях, зокрема у Гощанському районі – 10, у Здолбунівському та Рокитнівському районах – по 6, у Рівненському районі – 5. Перевели на повний режим роботи два дошкільні заклади у Зарічненському та Сарненському районах, додатково відкрили 43 дошкільні групи у вже існуючих дошкільних навчальних закладах. Переважна більшість нововідкритих закладів працює за режимом короткотривалого перебування, що дало змогу охопити дошкільною освітою 99,6 відсотка дітей п’ятирічного віку.

У першому півріччі нинішнього року відкрили дошкільний навчальний заклад у Демидівському, Березнівському та Дубровицькому районах, створили навчально-виховний комплекс “школа – дошкільний навчальний заклад” на Кореччині.

7 шкіл довелося закрити
Учнів загальноосвітніх шкіл на Рівненщині рік у рік меншає, але освітянська статистика свідчить: меншає їх вже не настільки стрімкими темпами, як кілька років тому. “Спостерігаємо зменшення спаду кількості школярів: на 1816 учнів менше порівняно з попереднім навчальним роком, тоді як у минулому році – менше на 3818 учнів, - каже Іван Вєтров. - Динаміка народжуваності зростає, починаючи із 2002 року”.

Поради батькам, які мають першокласників

Утім, через зменшення кількості учнів, на 1 вересня 2011 року в області закрили сім шкіл та призупинили діяльність чотирьох. В області продовжує зменшуватися середня наповнюваність класів. Так, на початок 2010-2011 навчального року цей показник складав 17,5 учня, а на початок 2011-2012 навчального року – 17,3 учня. У сільській місцевості – 14,7 та 14,5 учня відповідно.

Загалом у 690 загальноосвітніх навчальних закладах Рівненщини минулого навчального року навчалось 143 579 учнів.Шкіл-довгобудів — півтора десятки
У стадії незавершеного будівництва на Рівненщині ще залишається 15 шкіл, з яких готовність 11-ти становить 50% і більше. Водночас торік на Рівненщині ввели в експлуатацію першу чергу Мульчицької ЗОШ на 350 учнівських місць Володимирецького району, Берестівської ЗОШ на 460 учнівських місць Дубровицького району, ЗОШ № 14 м. Рівне на 320 учнівських місць, другу чергу Богушівської ЗОШ на 350 учнівських місць Березнівського району, Будеразьку ЗОШ на 240 учнівських місць Здолбунівського району, Жалинську ЗОШ на 64 учнівських місця Костопільського району; провели реконструкцію з добудовою будівлі навчального корпусу № 1 комунального закладу „Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів”.

У 2012 році планується ввести в експлуатацію початкову школу на 50 учнівських місць в с. Корчин Костопільського району. Цьогоріч продовжувалось будівництво других черг шкіл в селах Шпанові Рівненського, Глинному Рокитнівського, Тинному Сарненського, Мульчицях Володимирецького, Бересті Дубровицького районів.

Проблема “з бородою” - довгобуд навчально-лабораторного комплексу Рівненського державного гуманітарного університету в самісінькому центрі Рівного. Будувати його розпочали ще у 1988 році. Однак через відсутність коштів будівництво припинили у 1991 році за 27-процентної готовності корпусу, та не провели його консервацію. “У результаті руйнація будівлі дійшла до критичної межі. Є загроза обвалу 12-метрових залізобетонних плит перекриття та стін будівлі, яка знаходиться в центрі студентського містечка, - констатує Іван Вєтров. - Незавершене будівництво вже передано на баланс університету, проектно-кошторисна документація – на стадії розробки. На завершення будівництва необхідні цільові видатки з державного бюджету в сумі 46 млн грн, у тому числі 934 тис. грн на виготовлення проектно-кошторисної документації для завершення будівництва”.Інтернет стає доступнішим
Показник кількості учнів на один комп’ютер зменшився з 21 у 2009 році до 17. “Усі загальноосвітні навчальні заклади І-ІІІ ступенів області, в тому числі і ті, які функціонують у сільській місцевості, у повному обсязі забезпечено навчальними комп’ютерними комплексами, - стверджує Іван Вєтров. - У 105 загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів обладнано по два таких комплекси. Але тим часом уже 42 відсотки навчальних комп’ютерних комплексів, які придбані до 2005 року, потребують оновлення.

Що ж до підключення шкіл до інтернету, то освітянська статистка стведжує: серед закладів І-ІІІ ступенів таких - 98% (у 2009 році було 92%), а з-поміж закладів І-ІІ ступенів — 81% (у 2009 році ­– 49 %).

Учні-олімпійці відзначились в Італії та Азербайджані
Насамкінець — про досягнення обдарованих учнів Рівненщини. Цьогоріч два учні з нашої області стали переможцями Міжнародних олімпіад: Денис Бутило із Сарненської гімназії виборов ІІІ місце на міжнародній олімпіаді з географії в Італії, а Орест Шевчук із Радивилівського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей” здобув ІІІ місце на міжнародній олімпіаді екологічних проектів у Азербайджані.

Учасниками олімпіад всеукраїнського рівня стало 88 учнів (серед навчальних закладів найбільшу кількість учасників делегував Рівненський обласний ліцей-інтернат), із них 33 здобули призові місця. Найкраще виступили учнівські команди з англійської та іспанської мов, історії, української мови та літератури, географії та основ правознавства.

Як правильно обрати школу для дитини?

З кожним роком зростає інтерес до навчання школярів у Малій академії наук. Відтак, збільшується кількість учасників ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України та кількість переможців ІІІ етапу: у 2010 році призові місця вибороли 29, у 2011 – 31, а цьогоріч – 33 учні.

Найбільше гуртківців-призерів - із навчально-виховного комплексу “Рівненський обласний ліцей-інтернат”, загальноосвітніх навчальних закладів міста Рівного, зокрема, природничо-математичного ліцею “Елітар”, Рівненського навчально-виховного комплексу “Колегіум”, Рівненської гуманітарної гімназії, Рівненської української гімназії, Рівненського економіко-правового ліцею, Рівненського навчально-виховного комплексу “Школа-ліцей” № 12, ЗОШ І - ІІІ ступенів №№ 8, 13, 14, 15, 19, 22, 23, 25, 27, 28.

Найкраща школа Рівного отримає 27 тисяч гривень

Цьогоріч улітку Рівненська Мала академія наук учнівської молоді реалізувала новий проект –– літній профільний збір за напрямом „Філологія” для 25 учнів-переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Старшокласники отримали можливість відпочити та поглибити знання з рідної мови, літератури, краєзнавства, отримати змістовні консультації щодо виконання науково-дослідницьких робіт на базі санаторно-оздоровчого комплексу „Електронік-Рівне”.До слова, нинішнього навчального року саме на Рівненщині стартуватиме черговий (ХІІІ) Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Минулого навчального року в цьому конкурсі для учнів та студентів узяли участь 238 представників Рівненщини. У ІV етапі конкурсу взяли участь 38 переможців ІІІ етапу, які вибороли І-ІІІ місця.

7 проблем і досягнень освіти Рівненщини
Коментарі: