подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
20.01.2013, 09:28

Жінка замерзла на чужому подвір’ї

З початку року уже двоє людей отримали переохолодження, з них одна дитина. Одна людина загинула.
Так, 4 січня в селі Здовбиця Здолбунівського району місцеві жителі знайшли тіло невідомої жінки віком 40-50 років. Судово-медична експертиза встановила, що жінка померла від загального переохолодження тіла. Особу загиблої встановлюють.

Як розповіли у секторі зв’язків з громадськістю УМВСУ у Рівненській області, тіло загиблої знайшла жінка із села Здовбиця на власному подвір’ї.

— Вона повідомила правоохоронцям, що біля її хати лежить невідома жінка, — кажуть у міліції. — Загибла була вдягнута лише у светрі. Міліціонери, що виїхали на місце події, знайшли її розкиданий одяг на сусідньому подвір’ї. Ознак насильницької смерті при поверхневому огляді не виявили. Судово-медична експертиза встановила, що жінка померла від переохолодження. У Здовбиці кажуть, що загибла не місцева. Напередодні близько 20-21-ї години очевидці бачили, як вона виходила з маршрутки “Рівне - Здовбиця”. Начебто була нетверезою. Зараз її особу встановлюють.
За повідомленням управління з питань надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому щорічно до лікувальних закладів міста звертаються постраждалі з різними стадіями відмороження. Кількість таких хворих збільшується у періоди різких похолодань. Найчастіше відморожуються вушні раковини, ніс, кисті рук і пальці стопи.

Розрізняють чотири ступеня відмороження:

— При відмороженні I ступеня потерпілий відчуває ниючий біль, порушення чутливості шкіри. На шкірі спостерігаються різні забарвлення — червоного, синього кольору без пухирців. Набряк м’яких тканин зменшується на другий день.

— При відмороженні ІІ ступеня страждає поверхневий шар шкіри, обов’язкові пухирі, наповнені прозорою світло-жовтою рідиною. Дно пухиря зберігає чутливість. Біль посилюється. Загальний стан потерпілого залежить від площі ураження. Заживання ран без утворення рубців можливе протягом 2,5-3 тижні. При відмороженнях I-ІІ ступеня тривалий час зберігається підвищена чутливість до холоду через патологічні зміни в судинах.

— При відмороженні ІІІ ступеня тривалість періоду впливу холоду та зниження температури ураженої ділянки організму людини збільшується. Пухирі, що виникли на початковій стадії, заповнені рідиною з кров'ю, їхнє дно фіолетово-червоного кольору, нечутливе до дотику. Відбувається відмирання всіх елементів шкіри з виникненням після одужання на цих місцях грануляцій та рубців. Уражені нігті знов не відростають або відростають деформованими. Відторгнення тканин, що відмерли, закінчується на 2-3 тижні, після чого розпочинається рубцювання, яке триває до одного місяця. Інтенсивність та тривалість болю більш виражена ніж при відмороженні ІІ ступеню.

— Відмороження IV ступеня виникає при довготривалому впливі холоду, зниження температури в уражених ділянках тіла при ньому найбільше. Воно часто поєднується з обмороженням ІІІ і ІІ ступенів. Відмирають усі прошарки м'яких тканин, нерідко уражаються кістки та суглоби. Уражена ділянка тіла темно-синього кольору, інколи з мармуровим малюнком. Набряк виникає одразу після відігрівання і швидко збільшується. Температура ураженої ділянки шкіри значно нижча ніж на прилеглих частинах тіла. Пухирі виникають на менш уражених ділянках, де виникло обмороження ІІІ-ІІ ступенів. Відсутність пухирів при швидко та значно поширеному набряку, відсутність чутливості свідчать про наявність відмороження IV ступеню. Під час довготривалого перебування людини під впливом низької температури виникають не тільки місцеві ураження частин тіла, але і загальне охолодження організму. Під загальним охолодженням розуміють стан, який виникає при зниженні температури тіла нижче 34 градусів за Цельсієм.


Як надати першу медичну допомогу при обмороженні


Дії при наданні першої медичної допомоги відрізняються залежно від ступеня відмороження, стану загального охолодження організму людини, її віку та наявних хвороб. При наданні першої допомоги необхідно припинити дію охолодження, зігріти руки-ноги для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах із метою попередження розвитку інфекційних ускладнень. У першу чергу слід направити постраждалого до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички. Одночасно з проведенням заходів першої черги треба викликати швидку медичну допомогу для проведення кваліфікованих заходів щодо рятування постраждалого. При відмороженні І ступеня, ділянки тіла, що охолоджені, необхідно зігріти до почервоніння теплими руками, легким масажем, розтиранням тканиною з вовни, диханням, а потім накласти ватно-марлеву пов'язку.

При відмороженні II-IV ступеня швидке зігрівання, масаж або розтирання робити заборонено. Слід накласти на уражену поверхню теплоізолюючу пов'язку (шар марлі, товстий шар вати, знов шар марлі, а зверху клейонку або прогумовану тканину). Уражені кінцівки зафіксуйте за допомогою підручних засобів (шматок дошки або фанери, щільний картон), які накладаються та фіксуються зверху пов'язки. Для теплоізоляції можна використовувати ватники, куфайки, вовняну тканину тощо. Заборонено розтирати потерпілих снігом, тому що кровоносні судини рук та ніг можуть постраждати. Не можна застосовувати швидке зігрівання відморожених кінцівок біля багаття, безконтрольно застосовувати грілки та інші джерела тепла, тому що це погіршує перебіг відмороження. Не рекомендується, як неефективний, варіант першої допомоги - застосування олій та жирів, розтирання кінцівок спиртом при глибокому відмороженні.

При загальному охолодженні організму людини легкого ступеню достатньо ефективним методом лікування є зігрівання постраждалого в теплій ванній при початковій температурі води +24 С, поступово температуру води збільшують до нормальної температури тіла людини. В разі наявності у постраждалого середнього або важкого ступеня охолодження, з порушенням дихання та кровообігу, людину необхідно швидко відвезти до лікувального закладу.

Як уникнути переохолодження

Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та відмороження при сильному холоді:

- заборонено вживати алкогольні напої — алкогольне сп'яніння сприяє високій втраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках відмороження;

- не паліть на морозі — паління зменшує периферійну циркуляцію крові й робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

- носіть просторий одяг — це сприяє нормальній циркуляції крові.

Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні - вони поглинають вологу та залишають ноги сухими. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфа.
Коментарі: