Ми у Facebook
25.01.2013, 07:10

75 років тому народився Володимир Висоцький

Володимир Висоцький - відомий поет, композитор і виконавець, актор, символ епохи 70-х.
«Життя — це рана, яка виліковується сама. Мені дорогі страждання, тому що з них народжуються радості» — В. Висоцький

Великий актор, поет і співак Володимир Висоцький народився в Москві 25 січня 1938 року. Рідний батько Володимира пішов з сім'ї, коли тривала Велика Вітчизняна війна. Після цього мати вдруге вийшла заміж, але стосунки з вітчимом у Володимира Висоцького не склалися. За деякий час після другого заміжжя матері він пішов жити до батька. Три роки Володимир разом з новою родиною батька жив у Німеччині, а потім знову повернувся до Москви.

У Рівному Володимира Висоцького вшанували бардівською піснею


«Я не люблю себя, когда я трушу,
Обидно мне, когда невинных бьют,
Я не люблю, когда мне лезут в душу,
Тем более, когда в нее плюют» — Володимир Висоцький


У 1955 році Володимир Висоцький вступив до Московського інженерно-будівельного інституту. Однак перспектива стати інженером не надто приваблювала хлопця, тому він покинув навчання і вступив до МХАТ. Через 4 роки Володимир Висоцький зіграв свою першу роль у фільмі — це була картина «Однолітки». У 1959 році на сцені студентського клубу МДУ прозвучали перші пісні Висоцького.

За своє життя Володимир Висоцький зіграв близько 30 ролей в кіно. Його найвідоміші фільми — «Вертикаль», «Небезпечні гастролі», «Дон Жуан», «Единственная», «Розповідь про те, як цар Петро арапа женив». Але найголовнішою роллю в його житті стала роль Гліба Жеглова у телесеріалі «Місце зустрічі змінити не можна».

«Мы многое из книжек узнаём,
А истины передают изустно:
«Пророков нет в отечестве своём», —
Да и в других отечествах — не густо» — Володимир Висоцький


К 75-летию Владимира Высоцкого в Ровно пройдет международный фестиваль бардовской песни

Володимир Висоцький грав в театрі на Таганці, написав і виконав майже 700 пісень. Його музика була неймовірно популярною і залишається такою дотепер. Висоцького обожнювали за глибокий сенс його пісень і неймовірну енергетику, якою він надихав людей.

Третьою дружиною та музою Висоцького стала Марина Владі. Борючись з режимом, Володимир Висоцький захопився алкоголем і наркотиками. Це згодом і вбило його.

Помер Володимир Висоцький 25 липня 1980 року.

У Рівному з нагоди 75-річчя поета-барда Володимира Семеновича Висоцького відбудеться зустріч в рамках літературного клубу «Співрозмовник». Захід пройде 28 січня у Світлиці Рівненської обласної бібліотеки (4-й поверх). Початок о 14.00.





На правах реклами