Рівненський інформаційний портал OGO.ua

подати
оголошення


Затишок
07.03.2013, 11:03

Українські козаки підкорили Google [+Відео]

Google змінив свій логотип на честь українського мультиплікатора. Google часто змініює свій логотип на честь відомих людей чи знаменних подій. Такий видозмінений логотип називають doodle.
Найбільший світовий інтенет-пошуковик Google змінив сьогодні свій логотип на честь дня народження українського режисера-мультиплікатора Володимира Дахна, автора знаменитих "Козаків…".

Володимир Дахно – один із найвідоміших режисерів української анімації, пише Watcher. Народився 7 березня 1932 року в Запоріжжі. 1960 року Дахно дебютує як мультиплікатор із фільмом "Пригода перцю", а перша серія циклу мультфільмів "Як козаки…", де Володимир Дахно виступає в ролі режисера і сценариста, вийшла на екрани 1967 року.

Першим мультфільмом із серії став "Як козаки куліш варили", який вийшов 1967 року. Головними героями стали три козаки: Довгань, Коротун і Силач. Що цікаво, за сценарієм козаки мають імена Грай, Око і Тур, відповідно, але в самому серіалі їхні імена не звучать.

Володимир Дахно
Володимир Дахно


Наступним у серії став мультфільм "Як козаки у футбол грали", в якому команда українських козаків виграє кубок на турнірі. Він вийшов у 1970 році, за декілька років до здобуття Кубка кубків київським "Динамо", певним чином передбачивши цей успіх. За спогадами Дахна, відомий "динамівський" воротар Віктор Банніков розповів йому, що перед кожною грою "синьо-білі" всією командою дивилися на удачу "Як козаки у футбол грали".Із 1967-го по 1995 роки Володимир Дахно став режисером дев’яти мультфільмів про козаків: "Як козаки куліш варили", "Як козаки у футбол грали", "Як козаки наречених визволяли", "Як козаки сіль купували", "Як козаки олімпійцями стали", "Як козаки мушкетерам допомагали", "Як козаки на весіллі гуляли", "Як козаки інопланетян зустрічали", "Як козаки у хокей грали".

Усі мультфільми про козаків - у нашій відеогалереї

Працював Володимир Дахно не тільки над козаками. Загалом він створив понад 20 мультфільмів, серед яких найвідоміший – екранізація "Енеїди" Івана Котляревського.
Коментарі:
Останні новини


Новини партнерів