Ми у Facebook
13.03.2013, 15:49

Як вберегти зір дитини

Нині, більшість дітей, навіть молодшого віку мають захворювання очей. Однак, саме на етапі формування дитячого зору багатьох проблем можна уникнути.
Спосіб життя дитини впливає на зір

Медики стверджують: здоров'я очей, гострота зору закладаються в організмі дитини ще у період внутрішньоутробного розвитку. Між тим величезне значення відіграють і такі фактори, як: пологи, перший рік життя, екологія та звичайно харчування.

— Найбільш поширеним захворюванням очей є шкільна набута прогресуюча короткозорість або міопія,— пояснює лікар офтальмолог Рівненської обласної дитячої лікарні Наталія Мержиєвська.— До появи міопії призводить неправильна організація умов зорової роботи, нераціональне харчування, слабкий імунітет, значні зорові навантаження.

На відміну від дорослих, зорова система дитини перебуває в постійному розвитку. При народженні зір у малюка дуже низький. По мірі росту дитини формується також її зорова система. Саме тому батькам у цей час дуже важливо не пропустити зниження зору. Варто пам’ятати і про те, що діти зазвичай не скаржаться на погіршення зору. Тому батьки мають бути досить уважними і звертати увагу якщо: дитина намагається нахилитись нижче до предмета; підходить близько до телевізора; часто кліпає очима. Усі ці фактори свідчать про зорову перевтому та надмірне напруження зору.

Покращити зір допоможуть свіже повітря та їжа


Неодмінною складовою здоров’я дитини має бути повноцінне харчування. У дитячому раціоні мають бути фрукти, овочі. бажано сезонні, каші та молочні продукти. Крім того, значну роль відіграє і питний режим. За день дитина має випивати близько 1,5 літра води, аби очам діставалось достатньо рідини для зволоження.

— Батьки, які хочуть зберегти зір дітей здоровим, мають дотримуватись простих речей. Стежте, щоб маля не схилялося занадто низько над книгою або малюнком. Якщо раніше головними винуватцями поганого зору в дошкільників, й особливо школярів, були книги, то зараз пальму першості ділять телевізор і комп'ютер, — каже Наталія Мержиєвська. — Слід пам'ятати, що проблеми із зором часто мають ті діти, у яких є порушення постави й викривлення хребта. Тому стежте за осанкою дитини і коригуйте її. Якщо ж дитині вже поставили діагноз "короткозорість", постійно спостерігайтеся у офтальмолога і проводьте призначені профілактичні заходи, щоб хвороба не прогресувала.

Як попередити виникнення зорової втоми?

Спосіб життя сучасних дітей примушує їх очі напружуватися часто й іноді надмірно. Телевізор і комп'ютер, мобільні телефони й ігрові приставки, окрім комфорту і різноманітності, привнесли в життя не лише дорослих, але й дітей додаткові навантаження для їх ще незміцнілих очей. Саме тому лікарі радять дотримуватитись і дорослим, і дітям простих правил аби вберегти власний зір.

Робоча відстань від очей до дисплея повинна становити не менше 70-80 см, при цьому центр екрана має знаходитися на 10-15 см нижче рівня очей.
Відстань від телевізора має бути від 2,5 до 3 м.

Тривалість роботи за комп’ютером протягом дня для дітей до 6-ти років повинна бути не більше 15 хвилин, 7-9 років — не більше 20 хвилин, для учнів 10-11 класів — до 30 хвилин.

Дотримуйтесь збалансованого харчування та активного способу життя.

"Рівненська газета" № 10 від 7 березня 2013 року





На правах реклами