Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
29.05.2013, 13:30

Навіщо священику планшет? [БЛОГИ]

Яку освіту повинен мати священик, щоб "достукатись" до сучасних прихожан? Наскільки школа допомагає виховати морально зрілу особистість? На що звернути увагу батькам, аби дитина духовно зростала? Про це за заочним "круглим столом" у блогах OGO.ua говорять священики і миряни. Долучайтесь до розмови!
До розмови про освіту і виховання в сучасному світі автори "Рівненщини релігійної" запросили представників чотирьох християнських конфесій і двох студентів-релігієзнавців. Відтак, почули думки настоятеля церкви Покрови Пресвятої Богородиці м. Славути (Хмельницька обл.) УПЦ КП отця Андрія, настоятеля храму Святої Анни м. Славути (Хмельницька обл.) УПЦ отця Георгія, священика УГКЦ (м.Острог) отця Богдана, завідувача відділу освіти Церкви християн віри євангельської України Віктора Вознюка, вірянина УПЦ КП з смт.Млинів (Рівненська обл.), студента спеціальності «Релігієзнавство» Національного університету "Острозька академія" Данила Кушпети, вірянки УПЦ, студентки спеціальності «Релігієзнавство» НаУОА Олесі Оніщук та прихожанина УГКЦ з м.Острог Олега Думи.

- На мою думку, священик повинен ставати більш мобільним і модернізованим, активніше прилучатись до сучасного життя і використовувати новітні технології, які допомагають всім, - вважає, зокрема, студент НаУ "Острозька академія" Данило Кушпета. - Оскільки священик має справу з людьми, йому потрібно добре знати, чим живе суспільство, його основні тенденції розвитку. Ось тут і потрібний Інтернет та ноутбук, які допомагають не залишатись осторонь усіх проблем, які циркулюють в інформаційному просторі. Люди змінились і прийшов час підлаштовуватись саме під них, неможливо використовувати старі методи впливу, вони просто не подіють.

Читати більше

- Звичайно, кожен священнослужитель має мати традиційну для своєї діяльності освіту. Але якщо в минулому вистачало духовної семінарії задля того, щоб достукатися до сердець людей, то у ХХІ столітті цього може бути замало, - погоджується студентка НаУ "Острозька академія" Олеся Оніщук. - Ми живемо вже далеко не в період Середньовіччя з його схоластикою.

- Найперше, кожен священик мав би мати духовну освіту, оскільки це природно щодо самого покликання в служінні. Крім того, духовна освіта дає можливість краще зрозуміти науку Божу і передавати її вірянам. Але в сучасному контексті стає необхідним надбання світської освіти, оскільки це відкриває для служителя ширших діапазон для комунікації та розуміння освічених людей, - резюмує завідувач відділу освіти Церкви християн віри євангельської України Віктор Вознюк. - Приміром, для консультування новооцерковлених вкрай необхідним є знання психології.

Читати більше

Далі розмова стосувалась сучасної світської освіти - шкільної та університетської. Чи допомагає вона виховати духовно зрілу особистість і що потрібно зробити, аби виховний вплив школи був більшим? А оскільки без поєднання зусиль школи та сім'ї виховання в будь-якому разі не буде достатньо ефективним, логічно, що значна частина дискусії була присвячена порадам для батьків.

- У тому, що діти неслухняні, – винні батьки, які мало приділяють їм уваги, - переконаний настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці м.Славути (Хмельницька обл.) о.Андрій. - Звичайно, постійна гонитва за грошима, побутові справи забирають той час, який ми маємо виділити нашим дітям. Нехай батьки частіше ходять разом із дітьми до церкви на літургії, хай дитина більше читає релігійної літератури, прилучається до церковного життя. Боже Слово допоможе вирішити будь-які сімейні проблеми.

- Найбільша проблема у виховному процесі – це мізерна кількість часу, яку батьки виділяють для дітей, - вважає завідувач відділу освіти Церкви християн віри євангельської України Віктор Вознюк. - За оцінкою деяких дослідників, в американському суспільстві – 30 секунд на день, в українському – 15 хвилин. Звідси випливають усі проблеми. Моя порада – приділяти дітям більше часу для спілкування, а також слідкувати за їхнім оточенням, бо у Біблії є справедливі слова: «товариство лихе псує добрі звичаї».

Читати більше

Нагадаємо, що блог "Рівненщина релігійна", у якому відбулась ця розмова, - це спільний проект "ОГО" та Національного університету "Острозька академія", своєрідний дискусійний майданчик з питань духовності, який поєднує напрацювання вчених-релігієзнавців і релігійних журналістів з можливостями популярного інтернет-ресурсу. До слова, днями блог "Рівненщина релігійна" був презентований під час круглого столу "Стан та перспективи духовно-морального виховання учнівської молоді у Рівненській області", що відбувся на базі Рівненського інституту Київського університету права з ініціативи облдержадміністрації та НаУ "Острозька академія" за участю спеціалістів відділів та управлінь освіти, представників обласної батьківської ради, учнів, педагогів, практичних психологів та правоохоронців. Начальник обласного управління освіти Григорій Таргонський звернув увагу присутніх на можливість використання блогу "Рівненщина релігійна" як комунікативного майданчика для всіх, хто зацікавлений у обговоренні проблем духовно-морального виховання.

Отож, читайте матеріали блогу "Рівненщина релігійна" і долучайтеся до наших обговорень!

"Рівненщина релігійна": блоги OGO.ua
Коментарі: