подати
оголошення

консультація гінеколога в м. Рівне
08.06.2013, 08:00

Як рівненчанам не стати жертвою негоди [+ПОРАДИ]

Кінець травня відзначився різким погіршенням погодних умов на території всієї області. Значні підтоплення підсобних приміщень та житлових будинків, знеструмлення цілих кварталів та населених пунктів, повалені дерева принесли чимало збитків.
А зірваний шквальним вітром лист шиферу навіть забрав життя пенсіонерки.

Цього тижня в області у зв’язку з погіршенням погодних умов виникло ряд надзвичайних подій, для допомоги ліквідації яких залучалися рятувальники Головного управління ДСНС у Рівненській області. Зокрема, в області рятувальники сім разів надавали допомогу з відкачування води, з присадибних ділянок та територій, що загрожувала підтопленню житлових будинків, а також п’ять разів виїжджали, щоб прибрати повалені дерева з проїзних автошляхів.

Прогнози синоптиків також лишаються невтішними: упродовж наступного тижня також передбачаються дощі та грози. Саме під час грози слід бути особливо обережними. Адже від ударів блискавки гинуть люди, виникають пожежі, стаються інші нещастя.

Захиститися від блискавок майже неможливо. Але знизити ймовірність ураження блискавкою — все-таки можна. Найнебезпечніше під час грози у сільській місцевості — 90% усіх нещасних випадків. Дуже часто жертвами блискавки стають предмети, що стоять окремо (дерево, будівля, копиця сіна).

Тому перше правило: ніколи не ховайтесь від блискавки під самотніми деревами, високими металевими конструкціями. Пам’ятайте, що блискавка ніколи не вціляє в кущі — краще сховайтеся під ними, радять у ГУ ДСНС у Рівненській області.

Другі за небезпекою — вода і береги водойм. Щоб не стати мішенню блискавки, не можна перебувати у воді під час грози, розбивати намет на відкритому березі водойми.

А найнебезпечніше місце — сухі рівнини, балки між пагорбами.
Під час грози заборонено ховатися біля самотніх дерев, прихилятися до скель і стін, зупинятися на узліссі, біля водойм, ховатися під скельним виступом, бігати і метушитися, пересуватися щільною групою, перебувати біля багаття, зберігати металеві предмети в наметі, використовувати електроприлади в будинку, користуватися мобільним телефоном.

Перебуваючи під час грози на відкритому місці, варто присісти навпочіпки, ноги разом, голова до колін. Це найнебезпечніше положення тіла. Не рекомендується тримати при собі під час грози великі металеві предмети, наприклад, косу або пилку. Бажано під час грози загасити багаття, закрити засувку в печі: вогонь створює сильний тепловий потік, який притягує електричний заряд.

Перша допомога при уражені блискавкою

Якщо поруч з вами виявилася людина, уражена або контужена блискавкою, не бійтеся торкатися до неї — заряду в тілі потерпілого не залишається.

Треба пам’ятати, що не всяке ураження блискавкою смертельне! Людину можна врятувати, якщо вчасно надати першу допомогу.

Основна причина смерті при ударі блискавкою — порушення діяльності серця і легенів. Тому постраждалому варто робити штучне дихання і масаж серця, не зупиняючись більш ніж на хвилину.

Подекуди існує теорія, що ураженій блискавкою людині можна допомогти, закопавши її тіло в землю. Цим можна тільки нашкодити, тому що потерпілий у такому стані особливо має потребу в посиленому припливі повітря до тіла.
Коментарі: