подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
26.07.2013, 15:14

Через прохолодне літо рівняни можуть залишитись без помідор та картоплі

Зниження нічної температури може вплинути на врожайність томатів. Це стосується також картоплі та бахчевих культур. Зниження температури та підвищення вологості позитивно впливає на розвиток хвороб. Тому є ризик, що у деяких регіонах картопля, томати та бахчеві культури можуть бути заражені наприклад фітофторозом.
Про це під час брифінгу повідомив директор Гідрометцентру Микола Кульбіда, передає УНН.

Проте, за його словами, підвищення температури, що очікується наприкінці тижня 26-28 липня, має виправити ситуацію і дозрівання культур не буде під загрозою.

Але експерти тим часом прогнозують збільшення цін на картоплю.
Голова Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Іван Томич висловив думку, що у серпні-вересні цього року ціна на картоплю може зрости більше ніж на 10% у порівнянні з 2012 роком.

"Можна стверджувати, що ціни підвищаться. І вже сьогодні, якщо аналізувати ціни на картоплю в липні цього року до липня минулого року, то ми маємо вже зростання цін. У серпні і вересні буде ще більш суттєве зростання. Це однозначно", - переконаний експерт.

Голова Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів підвищення цін на картоплю пояснив тим, що нинішнього року буде суттєве скорочення урожаю цих овочів:

"Те, що основна частина площ перебуває в особистих селянських господарствах, то через недотримання технології, значна частина площ картоплі уражена фітофторою. Таким чином можна очікувати суттєвого скорочення виробництва картоплі в цьому році, що позначиться на ринку", - наголосив експерт.

Однак поки що, за його словами, рано прогнозувати наскільки саме буде менший урожай "другого хліба".

За матеріалами УНН.
Коментарі: