подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
06.09.2013, 18:20

Прогноз погоди для рибалок у Рівному: вересень 2013

Ось і закінчилось літо, яке принесло неприродно жарку погоду в серпні і зіпсувала всі плани рибалок. Щоправда, червень, а особливо липень були небувало рибними. Чого ж чекати у вересні - навіть боюся прогнозувати, оскільки клімат змінюється швидше, ніж цього можна було очікувати.
Якщо ґрунтуватися на прогнозах синоптиків, то перша половина вересня порадує, нарешті, похолоданням до помірних температур. Буде малохмарно і атмосферний тиск перестане «стрибати». Це посприяє непоганому клюванню риби, яка, втомившись від серпневої спеки і відсутності апетиту, почне їсти всі «що Бог послав».

Друга половина місяця буде переважно дощовою з поступовим зниженням температури, що призведе до зниження інтересу риби до їжі і початком її підготовки до сплячки.

На Рівненщину повернеться літо

Також хотілося б сказати, що серпнева спека принесла з собою швидке пожовтіння і поступове опадання листя. У ставках і озерах зі стоячою водою листя часом закриває всю водну гладь. Під такою «оксамитовою» ковдрою люблять зачаїтися практично всі види риб. На таких водоймах не потрібно особливої винахідливості у виборі наживки - клюють водні мешканці як на блешні, так і на звичайного хробака або мотиля.

Риболовля по-рівненськи: Басівкутське озеро. Частина 2

З наближенням осені життя водойм поступово починає завмирати. Водорості, що є кормом як травоїдних, так і всеїдних риб поступово рідшають і вмирають. Вся живність, що населяє дно водойм (рачки, молюски, черв'яки) заривається в мул. Риба також не залишається на мілководді і шукає більш глибокі місця.
У такій обстановці все гірше клюють коропові - сазан, лящ, короп і карась. Ближче до середини осені вони взагалі перестають реагувати на наживку, хоча клювання дрібних особин, які не встигли «набрати жирку» за літо, триває.

У проточній воді річок можна спробувати щастя в полюванні на жереха. Для цього слід запастися уклеєю. У стоячій воді озер і ставків можна непогано наловити ненажерливої плотви і червонопірки на поплавкову вудку, використовуючи при цьому мотиля як наживка.

Василь Ващук: “Найкращий відпочинок не в Єгипті на морі, а на Рівненщині на риболовлі!”

Взявши з собою донку можна, спробувати зловити голавля і язя, але потрібно пам'ятати, що клюють вони в цей час переважно вночі і тільки на жабу.
Головень буде клювати на курячий кишечник або пічкура. Разом з ним у другий декаді вересня почнеться непоганий кльов минь.

Для мисливців на щуку також починається осінній сезон цього хижака. Для упіймання такого небезпечного супротивника вам знадобиться спінінг трекінгом, або на поплавкову вудку, використовуючи при цьому мотиля, хробака або малька як наживку. Слід пам'ятати, що щука не любить мілководдя восени, оскільки там немає на що полювати, тому пошукайте глибші місця.

Мапа рибних водойм від rivnefish.com

Тих, хто любить позмагатися у спритності з судаком, змушений розчарувати, оскільки він майже не буде клювати. Якщо все ж хочеться спробувати щастя - вирушайте до глибоких безлистих річок. Там вам може пощастити. В якості наживки раджу використовувати вертикальні зимові блешні.Вдалої осінньої риболовлі!
Коментарі: