подати
оголошення


09.09.2013, 19:30

Формула-1. Гран-прі Італії: Феттель знову переміг, тим самим відірвавшись від Алонсо на 53 очки! [+Фото]

По ходу вільних заїздів на італійській трасі гонщики змогли освоїтися з машинами, яким без звичної аеродинамічної завантаженості не вистачало стабільності, але помилок і вильотів не вдалося уникнути навіть у кваліфікації, так що розстановка сил на стартовому полі вийшла досить цікавою.
Обидва гонщики Лотуса та володар поула в чотирьох останніх Гран-прі Льюїс Хемілтон вибули вже в 2-й частині кваліфікації, перший ряд завоювали гонщики Red Bull Racing - Феттель показав найкращий час, випередивши Уеббера на дві десятих, а третім несподівано кваліфікувався Ніко Хюлкенберг, що добився кращого в цьому сезоні результату для Sauber. Разом з ним з другого ряду стартував Феліпе Масса, а з третього гонку починали Алонсо та Росберг.

Адріан Сутіл втратив 3 місця на старті за блокування Льюїса Хемілтона, відкотившись з 14 на 17 позицію, в іншому стартове поле відповідало протоколу кваліфікації.Шинники привезли в Монцу два найжорсткіших склади - Hard і Medium. За годину до старту пройшов короткий дощ, асфальт у тіні дерев Королівського парку підсихав повільно, але часу було достатньо, і гонщики стартували на сліках. Райкконен, Хемілтон та Гутьєррес вибрали жорсткі шини на перший відрізок гонки, решта стартували на Medium.На старті Феттель зберіг перевагу поула, Масса вийшов на другу позицію, Алонсо - на четверту. Райкконен врізався в Переса на гальмуванні і звернув у бокси для заміни носового обтічника. Пол ді Реста вибув з боротьби, пошкодивши передню підвіску після контакту з Грожаном.

Перша десятка на другому колі: Феттель - Масса - Уеббер - Алонсо - Хюлкенберг - Росберг - Ріккардо - Перес - Вернь - Хемілтон.

На третьому колі Алонсо ефектним маневром випередив Уеббера у боротьбі за третю позицію - стався невеликий контакт, але без серйозних наслідків. Пелотон розтягнувся, до шостого кола Феттель на 3 секунди відірвався від Масси.

На 8-му колі Алонсо випередив Массу, піднявшись на друге місце, а Баттон - Хемілтона у боротьбі за 10-ту позицію.

Перша десятка на 10-му колі: Феттель - Алонсо - Масса - Уеббер - Хюлкенберг - Росберг - Ріккардо - Перес - Вернь - Баттон.На 12-му колі Хемілтона покликали в бокси через прокол передньої правої шини, але із-за проблем із радіозв'язком британець змінив гуму тільки на 14-му колі.

На 15-му колі Вернь вибув з боротьби через відмову коробки передач.

На 22-му колі Баттон змінив гуму, на 23-му - Ріккардо і Перес, на 24-му - Феттель і Уеббер, на 25-му - Масса, Хюлкенберг, Сутіл і Мальдонадо, на 26-му - Боттас, на 27-м - Росберг, на 28-му - Алонсо та Гутьєррес.Перша десятка на 29-му колі: Феттель - Алонсо - Уеббер - Масса - Райкконен - Хюлкенберг - Росберг - Хемілтон - Ріккардо - Баттон. Феттель випереджав Алонсо на 10 секунд і стабільно проїжджав кола трохи швидше.

На 31-му колі Райкконен провів піт-стоп, на 32-му Хемілтон випередив Хюлкенберга в боротьбі за п'яту позицію, а на 38-му Грожан - Переса в боротьбі за десяту. На 39-му Хемілтон змінив гуму.

Перша десятка на 40-му колі: Феттель - Алонсо - Уеббер - Масса - Хюлкенберг - Росберг - Ріккардо - Баттон - Грожан - Перес.На 44-му колі Райкконен і Хемілтон випередили Гутьєрреса, а на 45-му - Сутіла. На машинах Red Bull Racing виникли проблеми з коробкою передач - інженери попросили гонщиків раніше перемикатися при розгоні, але на темпі гонщиків це майже не позначилося.

На 46-му колі Грожан випередив Баттона в боротьбі за восьму позицію, на 49-му Хемілтон випередив Райкконена, на 50-му - Переса, на 51-му - Баттона, піднявшись на дев'яту позицію. На 52-му колі Райкконен обігнав Переса, на 53-му Сутіл зупинив машину в боксах.Отже, Себастьян Феттель впевнено виграв гонку, здобувши шосту в сезоні і 32-ту перемогу в кар'єрі. Фернандо Алонсо фінішував другим, поступившись ще сімома очками лідерові особистого заліку, але ще більше Феттелю програли інші формальні претенденти на титул - Хемілтон заробив всього два очки, а Райкконен - жодного.

Європейська частина сезону закінчилася, через два тижні боротьба продовжиться нічною гонкою в Сінгапурі!

Краще коло: Льюїс Хемілтон (Mercedes) - 1:25.849 (51 коло, 242.924 км/год)

Особистий залік:

Командний залік:
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Новини партнерів