Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
25.12.2013, 13:00

Закон про недопущення переслідування протестувальників потребує нової редакції, - думка юриста

На цьому наголошують експерти з юридичних питань. Річ у тім, що Закон «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» неможливо буде реалізувати. Ухвалений Верховною Радою 19 грудня і підписаний Президентом 23 грудня, він мав би вступити в дію завтра. Однак механізму його застосування нема.

Причини такої ситуації та варіанти виходу з неї коментує Заслужений юрист України Микола Яцюк: «Даний закон не працюватиме. Річ у тім, що нема механізму його застосування. Крім того, необхідно зазначити, що Кримінальний кодекс містить вичерпний перелік випадків звільнення від кримінальної відповідальності, і при цьому такі випадки можуть міститися виключно в даному кодексі.

Власне, у самій назві закону використані поняття, які мають доволі широке значення. Наприклад, тлумачити термін «мирні зібрання» можна по-різному. А тут потрібна конкретика, аби не було вибіркового правосуддя. Так, скажімо, якщо сьогодні увечері хтось надумає влаштувати «акцію», під час якої будуть випадки хуліганства чи нанесення тілесних ушкоджень, то хіба буде правильно розглядати її як мирне зібрання?

Учасників Євромайдану звільнили від кримінального переслідування

Справа ще й у тому, що відповідно до Кримінально-процесуального кодексу, єдиним видом звільнення осіб від кримінальної відповідальності є амністія. Тим часом у Законі цього терміну взагалі не згадано. Тому щоб цей Закон можна було ефективно реалізувати, потрібно або внести до нього зміни, або ухвалювати інший закон».

Джерело: paparacio.rv.ua
Коментарі: