Ми у Facebook
27.01.2014, 14:41

Рівненська область: зловмисників, що продавали жінок у сексуальне рабство, засудили умовно

Фото: zakarpattya.net.ua

Прокуратура Рівненщини оскаржила м'який вирок чотирьом торговцям людьми.
Про це повідомили з прес-служби прокуратури області.

Прокуратура Рівненської області забезпечила участь у розгляді судом
кримінальної справи за обвинуваченням 4 мешканців області, які займались переправленням та продажем українок за кордон для подальшої сексуальної експлуатації.

Слідство довело, що троє жінок та чоловік упродовж 2000-2009 років завербували під приводом працевлаштування і переправили через державний кордон у Республіку Чехія 7 українських дівчат, яких в подальшому продали власникам нічних клубів.

За кордоном українки й дізналися, що мають працювати не робітницями барів, а надавати сексуальні послуги. Потерпілі відмовлялися виконувати злочинні вимоги, однак до них застосовувались психічне насильство та погрози розправою з дітьми та близькими.

За торгівлю людьми рівнянин відсидить шість років

Жінкам штучно створювали грошовий борг за оформлення паспортів, віз, проїзд, проживання, харчування тощо, який вони повинні були погасити.

– Про факт утримання українських дівчат у борговій сексуальній кабалі
вдалося повідомити чеським правоохоронцям одній із потерпілих жінок.
У ході розслідування кримінальної справи за фактом торгівлі людьми встановили інших потерпілих, - каже старший прокурор прокуратури Рівненської області з міжнародно-правових доручень Раїса Приходько. – На викриття усіх учасників злочину доклали значних зусиль чеських, українських правоохоронних та судових органів. Відповідно до Європейської Конвенції про видачу правопорушників чеські правоохоронці арештували трьох осіб та передали їх українській стороні, ще одну спільницю було затримано на Рівненщині.

За результатами судового розгляду Рівненський міський суд засудив зловмисників за частиною 2 статті 149 КК України (торгівля людьми) та призначив покарання у виді позбавлення волі до 5 років. На підставі статті 75 КК України їх звільнили від відбування покарання з іспитовим строком.

Однак, враховуючи м’якість призначеного покарання, державний обвинувач
подав на вирок апеляційну скаргу з проханням призначити засудженим реальну міру покарання за вчинення тяжкого злочину, що завдав шкоди честі і гідності потерпілим.





На правах реклами