подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
03.04.2014, 23:32

Що, як і де краще садити [ПОРАДИ ГОРОДНИКАМ]

Як на невеличкій діляночці землі виростити максимальну кількість овочів.
Щоб за сезон зібрати два, а то й три урожаї, слід врахувати всі фактори насінництва із сумісністю рослин.

Надзвичайно добре росте редиска, розсіяна по картоплі, поки другий хліб підросте — редиску виривають. Також гарне сусідство картоплі з морквою, буряком, маком. Восени, коли бульбу вже викопали, ці овочі продовжують рости. Мак виривається раніше. Спосіб цей не новий, так і колись успішно господарювали селяни на своїх городах.

Якщо не виривати корінець ранньої капусти, на ньому завжди з’являється ще одна головка капусти, часом навіть краща за попередню.

Посівний календар дачника, садівника-городника: квітень 2014

Зібравши урожай ранніх огірків, помідорів, доцільно на цьому місці посадити зелений горох, чорну редьку, кріп, редиску, кукурудзу, квасолю.
Досвідчені городники рекомендують між рядами кукурудзи посіяти огірки, які будуть менше уражені борошнистою росою. Створений цим овочем мікроклімат допомагає їм довго плодоносити, а посадивши поряд боби, ви зберете гарний урожай, тому що сумісність рослин стимулює їх ріст.

Для того, щоб цілий рік ріс часник, ліпше садити його на зиму, а в червні збирати. На цій ділянці пізніше висадіть укорінені пасинки помідорів — це дуже раціонально, бо основний урожай цього овоча йде на спад. Пасинки спеціально тримають у банці з водою, адже у цей час розсада вже не продається. Ярового часнику радимо посадити більше, бо ж він зберігається цілий рік.

Портал OGO.ua шукає автора рубрики про сад та город

Посадивши поряд цибулю та цей овоч, не сподівайтесь на гарний урожай — ці рослини не сумісні між собою і не терплять також сусідства з капустою, квасолею, редькою, редискою, горохом. Капуста та квасоля — гарні сусідки. Горох і квасоля з однієї родини бобових, але сусідство їх не бажане. Не любить він сусідства й з помідорами, часником, цибулею. Не намагайтесь кукурудзу посіяти разом з нутом. Останній рости буде, а от плодоносити — ні. Розділивши, матимете гарний урожай як одного, так і другого.

Щоб мати в червні ранню картоплю, поклопочіться посадити її в зрізані пластикові пляшки, наповнені землею, і коли вона підросте до п’яти сантиметрів, пересадіть у відкритий ґрунт, добре підгорнувши. Урожай не забариться. Викопавши ранню бульбу, знову посадіть нову з паростками. До осені матимете знову молоду картоплю.

Природа таїть багато непізнаного й незвіданого, але те, що перевірено, випробувано на практиці, цілком можна використати, і не без користі, на своїй земельній ділянці, яка не така уже й велика.

За матеріалами Рівненської газети
Коментарі: