Ми у Facebook
22.07.2014, 11:39

Що думають українці про ситуацію в країні

Соціологічна група «Рейтинг» провела соціальне дослідження, у якому поцікавилися ставлення українців до ситуації на Сході.
Більше половини респондентів (58%) вважають, що за збройними протистояннями на Сході України стоять російські спецслужби, а половина (49%) вважають що до цього має причетність оточення колишнього Президента В.Януковича. Ще чверть покладають відповідальність на Партію регіонів (28%) та на місцевих олігархів (24%), кожен п’ятий (18%) вважає, що за цим стоять місцеві мешканці, невдоволені політикою нової влади, 15% - радикальні нацiоналiстичнi організації, 11% - західні спецслужби, 6% - українські спецслужби, за інший варіант – 4%, не визначилися із відповіддю – 11%.



Ответственность за трагедию с Boeing-777 лежит на Кремле и Путине – международный эксперт

У порівнянні із квітневим опитуванням, у питанні щодо збройних протистоянь на Сході, зросла кількість тих, хто вважає причетними до них оточення колишнього Президента В.Януковича, Партії регіонів, західних та українських спецслужб. Натомість зменшилась кількість тих, хто вважає причетними до протистоянь на Сході місцевих мешканців, невдоволених політикою нової влади.

У регіональному розрізі на Заході і в Центрі стали більше вважати причетними до збройних протистоянь оточення колишнього Президента, на Півдні, навпаки, – стали менше дотримуватися такої думки. Партію регіонів більше звинувачують також на Заході, Півночі та в Центрі. Місцевих мешканців, невдоволених політикою нової влади, у порівнянні з попереднім дослідженням стали більше називати на Заході, проте менше – на Сході, Півдні і Донбасі.

На Донбасі стали більше звинувачувати російські спецслужби та радикальні націоналістичні організації. Тут, а також на Півдні збільшилася кількість прихильників думки про місцевих олігархів та західні спецслужби, які причетні до протистоянь на Сході України.

На питання «Як би Ви оцінили сьогоднішній стан відносин України та Росії» більшість (57%) вважають, що це війна, кожен п’ятий (19%) - політичний конфлікт, 8% - тимчасове непорозуміння, 6% - економічний конфлікт, 1% - інше, 9% - не визначилися щодо цього питання. При цьому переважно як війну оцінюють сьогоднішні відносини двох держав в усіх регіонах, крім Донбасу і Харкова – в цих регіонах стан відносин вважають політичним конфліктом.

Більше половини опитаних (58%) вважають, що Україна має повністю закрити кордон з Росією, 34% - проти цього, 8% - не визначилися. Закриття кордонів переважно підтримують в усіх регіонах, окрім Півдня, Харкова і Донбасу.

При цьому половина респондентів (49%) вважають, що необхідно запровадити візовий режим з Росією, 41% - проти цього, 10% - не визначилися. Проти візового режиму з Росією найбільше висловлюються мешканці Півдня, Харкова і Донбасу.

Переважна більшість опитаних (75%) підтримують унітарний устрій України, 12% - федеративний, 13% - не визначилися.

Впродовж останніх 3 місяців спостерігається збільшення прихильників унітарного устрою (з 69% у квітні до 75% у липні). Унітарний устрій країни найменше підтримують на Донбасі, жителі міст та російськомовні респонденти. Донбас – єдиний регіон, де відносна більшість респондентів (40%) підтримують федеративний устрій (29% - унітарний, 31% - не визначилися). В усіх інших регіонах України переважаючою є підтримка унітарності держави.

Відокремлення Донбасу підтримують 11%, не підтримують – 81%,
не визначилися із відповіддю – 8%. За останні 2 роки кількість прибічників відокремлення регіону зросла: з 2% у 2012 до 11% у 2014. Відокремлення Донбасу найбільше підтримують на самому Донбасі (37%), кожен десятий на Півдні, Харківщині, Галичині і Дніпрі, а також електорати Партії регіонів, КПУ та Сильної України.



Жители Славянска снова надели вышиванки [+Фото]


Найбільше прихильників інтеграції до Митного союзу – на Донбасі (58%), на Харківщині (42%) та на Півдні (29%).


Якби сьогодні проводився референдум про вступ України до НАТО, то 44% підтримали б вступ, 35% - були б проти цього, 22% - не визначилися.





На правах реклами