Ми у Facebook
18.09.2014, 14:21

Рівненським водіям заборонили за кермом розмовляти по мобільному

Під час розмови по мобільному телефону реакція людини сповільнюється на одну секунду. Тож, водієві потрібно утричі більше часу для реагування на складну дорожню ситуацію. Внаслідок цього гальмівний шлях збільшується приблизно на 25 метрів.
Однак, більшість водіїв не звертає увагу на такі «дрібниці». Не варто користуватися телефоном за кермом, адже практично всі водії, за невеликим винятком, схильні до ефекту перемикання уваги з керування автомобілем на розмову. Увага концентрується на смузі руху, а периферійна інформація ігнорується.

З метою зниження рівня дорожньо-транспортного травматизму, підвищення транспортної дисципліни водіїв та загалом безпеки дорожнього руху на вулично-дорожні мережі з 10 вересня на території всієї держави Державтоінспекція проводить операцію під умовною назвою «Мобільний телефон». Профілактичний захід триватиме до 30 вересня, повідомили у прес-службі УДАІ УМВС України в Рівненській області.

Згідно з Правилами дорожнього руху, водіям категорично забороняється користуватися засобами зв'язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання).

Відповідальність за порушення заборони користуватися засобами зв'язку, тримаючи їх у руці, визначається статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а відтак карається штрафом від 425 до 510 гривень. Якщо при цьому виникне аварійна ситуація, штраф може збільшитися до 850 гривень, а порушника можуть позбавити права керування транспортними засобами на термін від 6 до 12 місяців.

Водночас закон не забороняє користуватися пристроями hands free, оскільки водій має можливість керувати транспортним засобом, використовуючи обидві руки (провідні та Bluetooth-гарнітури, навушники тощо).

Позиція Державтоінспекції однозначна.

− Їхати за кермом та розмовляти по мобільному телефону водій не має права за будь-яких обставин, − наголошує заступник начальника Управління ДАІ Рівненщини Петро Харчук. − Керманич авто несе відповідальність не тільки за себе, але й за безпеку оточуючих. Тож завжди повинен пам’ятати, що самовпевненість й безвідповідальність на дорозі призводе до невиправних наслідків.





На правах реклами