подати
оголошення


21.11.2014, 14:31

Податківці відповіли на запитання щодо єдиного соціального внеску

Як визначити мінімальний страховий внесок, як сплачують ЄСВ підприємці та як прозвітувати про цей платіж? На ці та інші питання платників податків щодо нараховування та утримання єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідають фахівці ДПІ у м.Рівному.
Що є базою нарахування єдиного внеску для фізичних осіб - підприємців, які нараховують дохід найманим працівникам?

Відповідно до п.1 ст.7 Закону України від 08.07.2010р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» базою нарахування єдиного внеску для фізичних осіб - підприємців, які нараховують дохід найманим працівникам, є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

У разі виплати найманим працівникам допомоги по тимчасовій непрацездатності базою нарахування єдиного внеску є суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та суми допомоги по тимчасовій непрацездатності. При виплаті працівникам, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, базою нарахування єдиного внеску є сума допомоги.

Перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджено Постановою КМУ від 22 грудня 2010 р. N 1170.

Як визначається «мінімальний страховий внесок»?

Відповідно до п. 5 частини 1 ст. 1 Закону № 2464-VI «мінімальний страховий внесок» - сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та який підлягає сплаті щомісяця. У 2014 році розмір мінімального внеску становить 422,65 грн. (1218 грн. х 34,7%).

До якого органу та за якою формою необхідно подати заяву на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?

Відповідно до частини 3 статті 10 Закону № 2464-VI особи, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, подають до органу фіскальної служби за місцем проживання відповідну заяву в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Згідно абзацу 2 пункту 5.2 розділу V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 455, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2013 року за № 1622/24154, заява про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування подається за формою згідно з додатком 2 до вищезазначеного наказу.

Який термін сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичною особою-підприємцем на єдиному податку?

Платники єдиного внеску, зазначені у п. 4 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, зокрема фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини 8 ст. 9 Закону № 2464).
Згідно п.п. 2 п. 4.6 розділу ІV Інструкції про порядок нарахування та сплати платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, платники єдиного внеску -фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу.

При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Зазначена категорія платників самостійно обчислює для себе суму єдиного внеску, яка не може бути менше мінімального страхового внеску на місяць.

Яка передбачена відповідальність до фізичної особи – платника єдиного податку за несвоєчасне перерахування ЄСВ?

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску після 20-го числа місяця, наступного за кварталом, до фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, застосовуються штрафні санкції у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Чи є базою нарахування ЄСВ сума, що відшкодована працедавцем своєму працівнику за використання власного мобільного телефону для виробничих потреб?

Сума коштів відшкодована працедавцем фізичній особі за використання власного мобільного телефону для виробничих потреб, у межах вартості мобільних розмов, не є додатковим благом та базою нарахування єдиного внеску за наявності відповідних документів, що підтверджують використання мобільного зв’язку виключно у виробничих цілях, зокрема, це угода про надання послуг мобільного зв’язку, список працівників, які використовують власні мобільні телефони у зв’язку з виробничою необхідністю, розрахункові документи, що надаються оператором мобільного зв’язку абоненту, у яких відображаються час переговорів, номер адресата, а також вартість розмов тощо.

Див. також:


Цьогорічні надходження до бюджету області кращі за минулі


Після розгляду судових справ, бюджет області отримав близько 7,6 млн грн
Коментарі:




Бесплатка
Останні новини


Новини партнерів