Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
09.12.2014, 14:01

Рівне: суд отримав 42 кримінальні корупційні провадження з початку року

Органами прокуратури області значно активізовано діяльність щодо протидії корупції у всіх сферах суспільного життя.
Як повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області, у поточному році правоохоронними органами надіслано до суду 42 кримінальні провадження про корупційні правопорушення, у тому числі стосовно 17 осіб за фактами одержання неправомірних вигод. З підозрюваними укладено 9 угод про визнання винуватості.

Факти корупції викрито у таких сферах: бюджетна система – 19, сфера земельних правовідносин – 10, освіти – 8, а також по 1 у сферах довкілля, охорони здоровʼя, банківській та фінансово-кредитній системах.

До кримінальної відповідальності, зокрема, притягуються 8 державних службовців (5-7 категорії), стільки ж посадових осіб місцевого самоврядування (5 − 4 категорії, 3 − 5-7 категорії), 4 працівники органів внутрішніх справ, по 1 службовцю державної кримінально-виконавчої служби та Збройних сил України, а також 5 посадових осіб інших органів державної влади, 7 посадовців юридичних осіб публічного права та інші.
Судами області ухвалено 9 обвинувальних вироків стосовно 9 осіб, відносно яких вироки набрали законної сили.

Сума збитків, що спричинені державним інтересам у закінчених провадженнях про корупційні правопорушення, сягнула 1,2 млн грн. З них вже відшкодовано понад дві третини від цієї суми. Крім того, органами досудового розслідування з метою відшкодування збитків накладено арешт на майно підозрюваних на загальну суму понад 160 тис грн., прокурорами пред’явлено позовів на суму понад 800 тис грн.

Правоохоронні органи області також вживали заходи щодо протидії адміністративно-караній корупції. Так, до суду скеровано 134 протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень.

За результатами розгляду судами справ про корупційні правопорушення вже притягнуто до відповідальності 95 посадовців. Серед них 7 державних службовців (у т.ч. 2 голови районних державних адміністрацій), 40 депутатів місцевих рад, 19 посадових осіб місцевого самоврядування (у т.ч. 1 - голова районної ради), по 3 працівника митної служби та підрозділу цивільного захисту, 3 службові особи органів внутрішніх справ, 14 посадовців юридичних осіб публічного права.

На винних накладено стягнення у виді штрафу на загальну суму майже 30 тис грн.

Запобігання і протидія корупції залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності правоохоронних органів, зокрема прокуратури. Робота на цьому напрямі продовжується.

Див. також:

Рівне: вчитель незаконно вимагав від учнів гроші

Рівне: через крадіжку на півмільйона доларів звільнили капітана міліції
Коментарі: