Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
28.12.2014, 09:40

У прямому ефірі "Рівне 1" відбувся телеміст про свободу преси [+Відео]

У прямому ефірі телеканалу "Рівне 1" відбувся перший із серії телемостів "Єдина Україна". Партнером "Рівне 1" став телеканал "ВІККА" із Черкас, а темою розмови – свобода преси.
ВІДЕО: Телеміст "Рівне - Черкаси"

Цикли телемостів між різними регіонами України телеканал “Рівне 1” цьогоріч організовує періодично. Такі відверті розмови у прямому ефірі відбувались і напередодні виборів Президента України навесні, і під час цьогорічних позачергових виборів до парламенту. Ось і нині взяв старт новий цикл телемостів – “Єдина Україна”. Журналісти, експерти і жителі різних міст у прямому ефірі обговорюють проблеми, які найбільше турбують українців. Цього разу проект підтримав Фонд розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Тема першого телемосту – свобода слова. Партнером Першого місцевого став телеканал "ВІККА" з Черкас. Роздержавлення ЗМІ, журналісти у політиці, "джинса" і створення суспільного телебачення – про все це дискутували журналісти і запрошені експерти — народний депутат України Юрій Вознюк, заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська та засновник незалежної преси на Рівненщині Віктор Данилов. Прозвучали й думки жителів Рівного і Черкас, які журналісти записали на вулицях цих міст.

– 23 роки ми товчемо воду в ступі, – поділився стурбованістю щодо зволікання з законодавчим вирішенням питання роздержавлення ЗМІ Віктор Данилов. – Посткомуністичні східноєвропейські держави в перший день реформ ЗМІ просто закрили тему державних ЗМІ і все на тому. Це нонсенс, коли з нас збирають податки, кидають їх в держбюджет і фінансують бюджетні ЗМІ. Це болісні реформи, але їх треба зробити – і все стане на свої місця.

– Люди повинні знати, про що думає влада. Якихось 10% ЗМІ має залишитися державними, – заявив натомість Юрій Вознюк. – Я за те, щоб приватні канали розвивалися, але державні повинні залишатися для паритету.
Чимало дискутували учасники телемосту і щодо участі журналістів у політичній діяльності: чи перестає журналіст бути журналістом, коли стає депутатом?

– Це непоєднувані речі, – поділилась міркуваннями про журналістів у політиці Галина Кульчинська. – Коли журналіст яскравий, успішний і затребуваний, він як вовк. Гуртує стаю людей навколо себе. Коли журналісти потрапляють в політику, вони губляться і стають заангажованими. Змушені трансформуватися в політиці.

– Свобода слова – це право журналіста вільно висловлювати думку, свобода преси – вужче поняття. Позиція власника завжди така: чим більш незалежну позицію ми публікуємо чи транслюємо, тим більший прибуток маємо, – резюмував обговорення у прямому ефірі Першого місцевого Віктор Данилов. – Незалежне мовлення – це більша довіра глядача та рекламодавця, а отже — це майбутнє засобів масової інформації.

А вже цього четверга, 25 грудня, у прямому ефірі "Рівне 1" відбудеться наступний телеміст — цього разу із Дніпропетровськом. Його темою стане боротьба з корупцією. Початок розмови у прямому ефірі — о 20 годині.

До теми:

"Ранкова кава": гість - директор ТРК "Рівне 1" Віктор Данилов

Телеканалу "Рівне 1" - 19 років!

Випускниця "Острозької академії" коментує богослужіння зі Свято-Покровського кафедрального собору Рівного [+Відео]

ПРОЕКТ ЗДІЙСНЕНО ЗА ПІДТРИМКИ ФОНДУ РОЗВИТКУ ЗМІ ПОСОЛЬСТВА США В УКРАЇНІ. ПОГЛЯДИ АВТОРІВ НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО ЗБІГАЮТЬСЯ З ОФІЦІЙНОЮ ПОЗИЦІЄЮ УРЯДУ США.

THIS PROJECT WAS SUPPORTED BY THE MEDIA DEVELOPMENT FUND OF THE U.S. EMBASSY IN UKRAINE. THE VIEWS OF THE AUTHORS DO NOT NECESSARILY REFLECT THE OFFICIAL POSITION OF THE U.S. GOVERNMENT.
Коментарі: