Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
27.05.2015, 11:45

«Кладовище замість ліків»: хворі на СНІД рівняни можуть залишитись без ліків

Сьогодні о 13.00 на території Рівненського обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом хворі на СНІД рівняни проведуть акцію «Кладовище замість ліків».
Пацієнти облаштують символічне кладовище на території центру СНІДУ, огороджуючи стрічкою місце для могил. Цим вони хочуть привернути увагу Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка до того, що через 3 тижні в Україні закінчаться ліки, які входять до схем лікування для 20 000 ВІЛ-позитивних людей, що для більшості з цих людей означатиме смертельний вирок.

"Ваше здоров'я": Олена Гандзюк про необхідність обстеження на ВІЛ [+Відео]

Також перед початком акції проведуть прес-брифінг до участі в якому долучаться Євген Баборикін, заступник голови правління РОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», Людмила Рибчук, керівник фонду РО БФ “Майбутнє без СНІДу” та Олена Гандзюк, головний лікар центру СНІДу.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Нагадаємо, що наприкінці 2014-го року, Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови № 117, якими дозволив здійснення 100-відсоткової передоплати ліків на 6 місяців вперед до моменту поставки. Відповідно, всі фармацевтичні компанії в кінці року отримали від Міністерства охорони здоров’я 100-відсоткову передплату за товар, який мали поставити лише в червні цього року.

У зв’язку з цим, наразі склалася ситуація, що деякі компанії не поставлять ліки для 20 000 людей, що живуть з ВІЛ, отримавши попередню 100-відсоткову оплату. Ситуація критична, яка на разі не вирішується владою. Якщо ліки не будуть поставлені вчасно, то вже в червні в Україні перші 4 000 людей перервуть лікування, а до кінця року очікується величезна кількість смертей.