подати
оголошення22.07.2015, 10:30

Перевіряємо якість бензину на заправках

Не секрет, що ціна на пальне велика, але якість буває не відповідає цьому. На окремих заправках з паливом можуть провести додаткові «махінації»: зміна щільності, додавання присадок, розбавлення водою.
В основному АЗС, які зарекомендували себе на ринку, постійно стежать за якістю. Однак, бувають і винятки, особливо в глибинці.

Враховуючи, що зараз період літніх відпусток і багато хто з нас, відправляються на відпочинок на машині, то варто знати кілька правил для того, щоб перевірити, яке паливо нам пропонують.

Звичайно, кращі способи перевірки - це в домашніх умовах. Та й сама машина вам «розповість» про якість бензину.

Основне правило: проявляємо обережністьНайпростіше - зверніть увагу на вартість пального. У кожному регіоні ціна різна, однак, в цілому вартість бензину або солярки розумна. Якщо ви бачите великі знижки, то варто задуматися про якість такого палива.

Ще на що можна звернути увагу - на запах. Якщо в паливо додана хімія або присадки, то таке пальне пахне інакше. З'являються відтінки паленої гуми і побутової хімії.

І, звичайно, ваш двигун - найголовніший показник. Якщо раптом мотор став «глухнути» або працювати нестабільно, або зросли показники витрати палива, або після виключення живлення силовий агрегат трохи продовжує працювати, то якість такого бензину явно не на рівні. При цьому треба бути чітко впевненим, що автомобіль справний.

Контроль якості дідівським способомЯкщо ви впевнені, що паливо на заправці не відповідає якості, то можна це перевірити в домашніх умовах.

Якщо ви хочете перевірити, чи є в бензині шкідливі присадки, то візьміть чистий аркуш паперу. Капніть бензину. Після випаровування пального білий аркуш повинен залишатися чистим. Якщо є плями «кислотного» кольору, то швидше за все додані якісь домішки, а якщо залишається жирна пляма - додали масла.

Ще можна перевірити іншим методом. Необхідно капнути бензином на скло і підпалити. Хороший бензин згоряє і залишає на склі білі кільця або взагалі без слідів. Але якщо є коричневі або білі розводи, то в паливо явно додали зайве масло.

Для перевірки наявності води в паливі можна скористатися наступним способом. Необхідно в бензин додати трохи марганцівки. Якщо води немає - нічого не станеться. Але у випадку додавання рідини - з'явиться фіолетовий відтінок.

Ще один дідівський спосіб. Спробуйте краплю бензину на дотик. Паливо повинно бути сухе, стягувати шкіру і без масляних розлучень. Раніше бруд і масло з рук видаляли бензином. Спробуйте самі - якщо руки стануть чистими, то паливо якісне.
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Новини партнерів