Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
28.03.2016, 09:31

На Рівненщині видано навчальний посібник "Основи телевізійної журналістики"

Днями у НаУ «Острозька академія» відбулася презентація навчальних посібників «Основи телевізійної журналістики» та «Психологічні основи соціальної перцепції майбутніх фахівців масових комунікацій» кандидата психологічних наук, старшого викладача кафедри журналістики Олексія Костюченка.
«Я просто заздрю студентам, що вони можуть читати зараз ці книги, а ще більше заздрю їм тому, що вони мають можливість спілкуватися з самим автором на парах. Він такий молодий, а вже стільки досягнув! Олексій також подарував мені ці дві книги і підписав їх так: „Моєму наставнику“. Я дуже пишаюся цим і дякую, що він так вважає», - говорить ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник.

Модератором зустрічі була викладач кафедри журналістики Вікторія Назарук. Презентація розпочалася досить оригінально, а саме — з показу відеоролика, котрий дав змогу зрозуміти присутнім, про що далі йтиметься. У відео демонструється те, що для звичайного глядача залишається поза кадром — телевізійна «кухня» підготовки випуску новин. Кожен із команди, починаючи від гримера та закінчуючи самою телеведучою, знає свою справу і професійно виконує її. Саме така організованість за лаштунками дає конструктивний результат того, що ми бачимо на екрані телевізора.

«Написавши посібник „Основи телевізійної журналістики“, я намагався продемонструвати високі стандарти, яких має дотримуватися сучасний журналіст. І навіть, якщо у майбутньому зміниться платформа для функціонування телебачення і ми говоритимемо вже про Інтернет-телебачення, то всерівно традиції та канони, які вироблені десятиріччями і представлені в цій книзі, не втратять своєї актуальності», - розповідає Олексій Костюченко.Посібник передбачає поєднання теорії і практики, котрі будуть корисні у повсякденній роботі телевізійного журналіста. Книга написана, орієнтуючись на стандарти «ВВС» та на українських дослідників у галузі журналістики. Безумовно, вагомим чинником є власне досвід самого автора. Олексій Костюченко має вже майже десятирічний стаж роботи в інформаційно-рекламному відділі Острозької академії — є автором низки телевізійних сюжетів та документальних фільмів про Острозьку академію. Також науковець вже більше чотирьох років викладає для студентів курс «Телевізійна журналістика». Крім того, гурток телевізійної журналістики, керівником якого є Олексій Миколайович, наглядно демонструє здобутки роботи. Наприклад, студенти академії працюють репортерами на «Першому національному», «5 каналі», «Громадському телебаченні», «РТБ» тощо.

«Я пам’ятаю його дуже активним студентом академії. Спочатку Олексій зарекомендував себе як волонтер. Дописуючи різні матеріали в газету „Острозька академія“, він занурився в журналістику. Потім потрапив на стажування у всеукраїнську газету „День“. Зараз Олексій є позаштатним кореспондентом цього потужного інтелектуального видання. До того ж, він — надзвичайно порядна людина, а ця характеристика — дуже важлива», - каже Ігор Пасічник.Книга «Психологічні основи соціальної перцепції майбутніх фахівців масових комунікацій» буде також корисною не лише для студентів, а й для журналістів-практиків. Адже в посібнику наявна психотренінгова програма, котру можна використовувати для формування і розвитку сприйняття соціальних об’єктів. Для працівників мас-медіа це надважливо, оскільки їхня робота здійснюється у системі «людина-людина». Ця книга дає змогу дізнатися, як правильно зрозуміти себе, співрозмовника, певну групу чи колектив.

«Я прийшов на цю зустріч швидше не як представник деканату, а як колега та просто товариш, бо Олексія знаю дуже давно. Так склалось, що у нас паралельні долі: і життєві, і наукові. По суті поява цих посібників — це підняття кафедри журналістики до рівня науки. Його книги надзвичайно змістовні та ємкі. На основі них можна зробити справді ще більш фундаментальне наукове дослідження. Взагалі я хочу побажати йому, як і всім журналістам, бути носіями совісті не тільки як філософської категорії, а й просто людського фактору. Ви маєте бути представниками елітної журналістики, яку, звісно, Олексій репрезентує і представляє у своїх книгах», - говорить заступник декана з наукової роботи гуманітарного факультету Максим Карповець.

Посібники видані за сприяння ректора академії Ігоря Пасічника та проректора з навчально-виховної роботи Руслани Каламаж. За словами молодого науковця, якби не вони, то світ не побачив би цих праць. Також важливий не лише зміст, а й форма, тому Олексій Миколайович щиро дякує за верстку, оригінальний дизайн та друк колективу редакційно-видавничого відділу Острозької академії, зокрема начальнику підрозділу Романові Свинарчуку, провідному редакторові Наталії Крушинській, коректору Юлії Шабатіній, дизайнерові Катерині Олексійчук та палітурниці Клавдії Давидюк.

Важливо, що книги рекомендовані до друку вченою радою Національного університету «Острозька академія». Сьогодні це прирівнюється до грифу Міністерства освіти і науки України (у зв’язку із розширенням автономії українських ВНЗ).

Із привітанням виступили також заступник декана гуманітарного факультету Лариса Мініч, старший викладач кафедри журналістики Роман Шулик, видавець книг Роман Свинарчук та журналіст рівненського телеканалу «Сфера-ТВ» Ірина Мороз. За словами самого науковця, на написання посібників його надихнула любов до студентів.

«Звичайно, я як їхній викладач намагаюся докладати максимум зусиль, щоб вони стали висококласними фахівцями і мали підґрунтя для самореалізації та професійного розвитку. Тому неважливо, чи це художня література, чи наукова — все зводиться до поняття «любов», - ділиться враженнями автор.

Наприкінці зустрічі Олексій Костюченко заінтригував: разом із колективом кафедри журналістики та за сприяння ректорату планується подання ґранту на створення телебачення в Острозькій академії. Це дасть можливість реалізувати практичну площину вже наявної теоретичної бази, зокрема, за допомогою представлених книг Олексія Костюченка.

До теми:

Острозька академія — у рейтингу найкращих університетів Європи і Центральної Азії

В Україні видано новий навчальний посібник з журналістики

Ректор Національного університету “Острозька академія” Ігор Пасічник: Об'єднання вузів на Рівненщині неможливе [+Відео]

Фото Євгена Мальчика
Коментарі: