подати
оголошення

консультація гінеколога в м. Рівне
06.04.2016, 18:15

Голландці голосують щодо українського питання. Рівнянам байдуже?

Акція на підтримку угоди про асоціацію між Україною та ЄС в Амстердамі Фото з сайту: dw.com

Сьогодні в Нідерландах відбувається референдум щодо укладення угоди про євроасоціацію України. Попри те, що референдум має консультаційний характер, він може мати реальний вплив на рішення голландського уряду, стосовно євроінтеграції України.
Нідерланди завершили ратифікацію угоди про Асоціацію України з ЄС ще влітку торік, повідомляє “Корреспондент”. Однак, це не заважає почути ще й рішення народу стосовно цього питання. Якщо голандці висловляться проти України, то влада повинна запропонувати парламенту розірвати або ухвалити угоду. Далі доля угоди про Асоціацію залежить від парламенту Нідерландів, який більшістю голосів або розірве або утвердить угоду. Для правомочності референдуму у ньому повинні взяти участь не менше 30 відсотків громадян. Основна інтрига точиться навколо саме показників: за деякими прогнозами соціологів, потрібна кількість учасників референдуму може і не набратися. Однак якщо референдум відбудеться, то Україна може і програти — соціологи також прогнозують фіаско українському питанню.

Нідерландська Партія за тварин виступає проти асоціації між ЄС та Україною. Фото з сайту: dw.com.
Нідерландська Партія за тварин виступає проти асоціації між ЄС та Україною. Фото з сайту: dw.com.


Сам факт початку референдуму також є певною мірою випадковим. Як зазначають журналісти видання DW.Com, ініціаторами референдуму є громадська група GreenPail, відома своїми євроскептичними настроями. Ратифікація угоди про Асоціацію збіглася у часі зі змінами у законодавстві Нідерландів щодо проведення консультативних референдумів.

ВІДЕО: Школярка з України звертається до громадян Нідерландів [+Відео]


Голосування сьогодні триватиме до 21 години (за нідерландським часом). Вже ввечері з'являться попередні результати. А в офіційні оголосять 12 квітня.

Попри те, що перед початком референдуму відбувалася справжня битва аргументів “за” і “проти”, яка супроводжувалася потужними пропагандистськими акціями, це, схоже, ніяк не “зачепило” рівнян. Принаймні, знайти на сторінках соцмереж відповідні дописи чи новини доволі складно. А, між тим, будь-яка позитивна, як і негативна, громадська думка стосовно євроінтеграції є вкрай важливою для України.

Коментарі:Бесплатка