Ми у Facebook
10.04.2016, 11:30

Щороку українці привозять з-за кордону близько третини Державного бюджету

Українські заробітчани раніше вносять вагомий вклад в економіку нашої країни, справно постачаючи її валютою.
За останні п'ять років 6-8 млн українців, які працювали за кордоном, перевели через банки та міжнародні платіжні системи майже $ 30 млрд. Ще більше $ 5 млрд, за оцінними даними Національного банку України, передали через посередників і перевезли в гаманцях. Для порівняння: доходи Держбюджету України на 2016 рік заплановані в розмірі близько $ 18 мільярдів. Таким чином, щорічно заробітчани забезпечують країну сумою, в більш третини бюджету - адже, так чи інакше, ці гроші працюють на нашу економіку.

Українцям буде важче виїхати на сезонну роботу до Польщі


Варто зазначити, що за 2014 і 2015 роки надходження різко знизилися: у порівнянні з найбагатшою 2013-му, вони впали на 80% - з $ 7,4 до $ 4,1 млрд.

Експерти відзначають значне падіння обсягу грошових переказів з Росії. Це пов'язано з анексією Криму і війною на Донбасі: через війну багато українців відмовилися від роботи в РФ.

Українець - про роботу у Польщі


"В Італії, Іспанії, Португалії, Німеччини, Великобританії легально працюють наші громадяни багато років. Тому і переклади звідти не скоротилися в рази, а злегка впали - в ЄС теж криза, і заробітчанам платять менше. Але вони все одно тримаються за місце, адже будинки перспективи для таких заробітків немає ", - стверджує президент Украналітцентра Олександр Охрименко.

Взагалі, на його думку, не облікованої готівки насправді надходить більше, ніж $ 5 млрд. Перш за все це стосується заробітчан в Польщі, яка не увійшла в топ-7 постачальників валюти: за 5 років, за підрахунками НБУ, звідти надійшло всього $ 2 млрд, а за оцінками Охрименко, - $ 8-9 млрд.

Про заробітки у Польщі: варто їхати чи ні

Про те, що статистика НБУ щодо Польщі некоректна, говорить і HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна.

"Через кордон щодня проходять сотні бусів з "туристами", які насправді їдуть працювати на 1-2 місяці. Вони перевозять зароблені за цей час 500-800 євро в гаманцях. Польща у нас займає перше місце по вакансіях: потрібні малокваліфіковані збирачі фруктів , пакувальники на зарплату 300-400 євро, а також фахівці: електрик - до 600 євро, автомеханік - до 700", - відзначає HR-експерт.

За матеріалами finance.obozrevatel.com





На правах реклами