Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
19.05.2016, 12:40

ВІДЕО - На Рівненщині громади знову борються за храм

На Рівненщині триває релігійний конфлікт. Тепер уже у селі Рясники Гощанського району. Люди не хочуть вдаватися до радикальних дій, але вже втомилися чекати без відповіді на запит молитися рідною мовою...

Як вже писав OGO.ua, розгляд справи зі Свято-Покровським храмом у селі Рясники на Гощанщині у судах триває з жовтня 2015 року, коли новоутворена релігійна громада Київського Патріархату подала до Рівненського окружного адміністративного суду позов про зобов`язання Рівненської ОДА передати церкву в с. Рясники у почергове користування УПЦ та УПЦ КП.

Віряни на Рівненщині готові перекривати траси

Підставою для звернення до суду послугувало те, що Рівненська ОДА не розглянула їх листи з вимогами про почергове користування храму.

Люди втомилися чекати від влади відповіді і самі прийшли до Рівненської обласної державної адміністрації. 18 травня їм вдалося поспілкуватися з заступником голови рівненської ОДА Світланою Богатирчук-Кривко. Місцева громада УПЦ КП просила передати храм у почергове користування, щоб там могли проводити богослужіння і представники Київського патріархату.


БІЛЬШЕ ПОДРОБИЦЬ НА ВІДЕО


- Ми хочемо молитися у храмі, на який ми збирали кошти, який зростав нашими зусиллями. Ми не збираємося будувати іншу церку і не хочемо сваритися з прихожанами Московського патріархату, - говорить член громади УПЦ КП села Рясники Марія Гнатівна. - У нас є державна мова і повинна бути єдина православна церква, в якій би молилися рідною, українською мовою.


БІЛЬШЕ ПОДРОБИЦЬ НА ВІДЕО


Заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко пояснює ситуацію з юридичної точки зору та обіцяє, що ця ситуація буде на контролі голови Рівненської ОДА та його заступників.

- Ми вже поступово йдемо до того, що у нас буде єдина помісна православна церква. Про це говорить і патріарх Філарет і президент України. Якщо є єдина українська держава, то повинна бути і єдина церква, - говорить Світлана Богатирчук-Кривко. - Питання щодо церкви у Рясниках - не єдине, яке ми зараз розглядаємо і сподіваємося, що нам вдасться вирішити усі релігійні суперечки в області. Ми ознайомилися з матеріалами і це питання на контролі голови Рівненської ОДА.

У обласній державній адміністрації церковне питання пообіцяли дослідити і прийняти рішення. А тим часом громада села рясники вже на початок червня записалася на прийом до голови ОДА, щоб дізнатися, чи стали слова влади дійсністю.
Коментарі: