подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
14.10.2016, 14:30

На Рівненщині знайшли рештки загиблого солдата (+ ВІДЕО)

У п’ятиметровій траншеї пошуківці виявили частину тазобедреної кістки та дві променеві кістки та дуже багато набоїв...
Як повідомляв Відділ комунікації поліції Рівненської області раніше, ще 30 червня 32-річний дубенчанин у полі між селами Кривуха та Тараканів Дубенського району натрапив на рештки кісток людини.

Аби з’ясувати якомога більше інформації щодо загиблого, працівники поліції звернулися до товариства пошуку жертв війни та політичних репресій «Пам’ять», представники якої ще у липні цьогоріч оглянули та провели попередні розкопки у вказаному місці. За їх результатами були знайдені рештки кулемету, «каски-халхінголки», протигазу та безліч гільз, на яких викарбуваний 1939 рік. Тоді і з’ясували, що у цьому місці загинув солдат під час танкової битви Дубно-Луцьк-Броди.

Минулого тижня пошуківці спільно з правоохоронцями виявили два місця можливого ведення бою. На одному з них відшукали гільзи та рештки протигазу, а в іншому – продовжили розкопки заново. Адже зі слів представника організації Михайла Балановича, саме в останньому місці була основна лінія оборони, тож загиблий солдат міг прикривати один зі складів. Не виключено, що з ним були ще двоє-троє солдатів.ВІДЕО: подробиці жахливої знахідки на Рівненщині - у пакетах викопали розчленоване тіло

У п’ятиметровій траншеї пошуківці виявили частину тазобедреної кістки та дві променеві кістки, дуже багато набоїв, гільз з кулемету Максим, залишки протигазу, зокрема частину фільтру.«Рештки кісток загиблого солдата свідчать про те, що він загинув у бою. Адже усі гільзи, які були знайдені на дні окопу – стріляні, а цілих патронів – невелика кількість, — зазначає начальник поліції Рівненщини Сергій Князєв. — Ми навіть знайшли ампули зі спиртом та ефіром, це був індивідуальний пакет бійця».

Рівненщина: у власному подвір'ї знайшла двометровий скелет

«По дві таких 50-ти мілілітрових ампули зі спиртом були у кожного солдата Червоної армії в аптечці, — показує знайдене Михайло Баланович. — Одна приймалась усередину, інша — виливалася на рану для дезинфікації».

Також пошуківці відкопали і саму металеву аптечку, в якій знаходилися ще дві менші за об’ємом ампули, в одній з яких, уцілілій, містилися залишки ефіру. Його використовували для приведення людини до свідомості. Також у аптечці були залишки бинту для перев’язки рани.

Крім того, були знайдені різні пряжки, і, як зазначає Михайло, можливо, від плечового рюкзака солдата. Також збереглися залишки шкіряного взуття, магазину та коробки, де зберігалися набої до гвинтівки Мосіна.

«Судячи з усього, в цьому місці був кулеметник, — інформує далі пошуківець. — Адже ми знайшли велику кількість решток кулеметної стрічки та самих гільз. Стрічка на той час була з тканини і скріплювалась стяжками».

Виявили пошуківці і небезпечну знахідку — детонатор ручної гранати РГ-33, в якому зберігається невелика частина вибухового матеріалу, який приводить в дію основну масу тротилу в гранаті, і найімовірніше він ще не згнив, тож може здетонувати. Тому запал хлопці пізніше знешкодили.

Однак найвагомішою знахідкою став значок першого ступеня «Готов к труду и обороне», 1940 року випуску, який виготовлявся із бронзи, покритої нікелем. Нагороджували ним усіх, хто виконував певний комплекс нормативів фізкультурної підготовки населення у СРСР.

«На цьому значку «ГТО» ми навіть змогли прочитати особистий номер, тому зараз ми звернулись до усіх пошуківців, які займаються такою тематикою, аби вони допомогли у пошуку солдата, — зауважив Сергій Князєв. — Маємо велике сподівання, що ми все таки встановимо його особу. Не виключено, що це міг бути прикордонник.»

До слова, стали відомі результати експертизи кісток, що були знайдені влітку. У зв’язку із відсутністю значної частини кісток скелету та черепа, вираженим руйнуванням, визначити стать, вік і зріст загиблої людини не представилось можливим. Утім, вдалося з’ясувати, що кістки належать одній людині, давність поховання – більше 40 років. Кістки тимчасово поховали до братської могили загиблих воїнів УПА у селі Тараканів.Коментарі: