Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
03.11.2016, 08:00

Мери більше десятка українських міст просять підтримати єдиний електронний квиток. Крім мера Рівного?

В Україні намагаються запровадити єдиний електронний квиток.
Одна із тих, хто активно популяризує в Україні ідею єдиного електронного квитка, є Яніка Мерило — заступник міського голови Дніпра Бориса Філатова, радник міністра інфраструктури та транспорту Володимира Омеляна і радник мера міста Львова Андрія Садового.

Яніка Мерило активно пише на своїй сторінці у мережі Фейсбук про переваги запровадження електронного квитка. Пані Мерило зазначає, що електронний квиток працює в більшості світових столиць та в багатьох великих містах: Лондон, Гонгконг, Чикаго, Вашингтон. За словами Яніки Мерило, в багатьох містах використовується як картка жителя, де зазначалися інформація про пільги та інше.

Пані Мерило на своїй сторінці у мережі Фейсбук ще 24 жовтня повідомила, що відкритий лист до нардепів із проханням підтримати законопроекти 4121 і 4669, які законодавчо сприяли б запровадженню електронного квитка в Україні. Звернення, загалом, на той час підтримали мери міст: Дніпро, Львів, Миколаїв, Біла Церква, Чернігів, Черкаси, Вінниця, Кам’янець-Подільськ, Буча, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Житомир, Херсон.

Наступного дня, 25 жовтня, Яніка Мерило повідомила, що на підтримку єдиного електронного квитка виступив і Михайло Саакашвілі. Наступного дня, 26 жовтня, встало відомо, що до переліку міст додався ще й Краматорськ. Тож з проханням підтримати законопроекти щодо електронного квитка до нардепів звернулося 15 згаданих міст та три великі області України: Дніпропетровська Київська та Одеська.

Яніка Мерило не втомлюється повторювати, що запровадження єдиного електронного квитка виводить гроші на транспортні послуги з тіні, сприяє децентралізації, адже дає можливість містам самим вирішувати про порядок надання транспортних послуг та пільг, а також, як уже згадувалося, долучає Україну до світової практики єдиних електронних квитків.

Рівненського міського голову Володимира Хомка Яніка Мерило не згадувала. А що ж у Рівному?

Нагадаємо, ідея єдиного електронного квитка для міста Рівного з’явилася ще влітку 2014 року. Встановлення автоматизованої системи оплати та контролю за проїздом, прагне реалізувати у Рівному південнокорейська компанія MST Global Inc.

"Єдиний квиток" у Рівному: вдала інвестиція чи інтерес організаторів

Пізніше, у 2015 році, на перепоні введення єдиного електронного квитка стали “стрибки” долара. А тому, як тоді висловивися міський голова Рівного Володимир Хомко, корейцям вигідно було би працювати при вартості долара не більше 15 гривень. Вони писали міському голові листи з проханням порадити, як діяти далі. Ідея, за словами Володимира Хомка, почала "здуватися". Загалом, міський голова тоді зазначав, що ідея введення єдиного квитка — позитивна й він готовий її підтримувати. Однак, до процесу запровадження єдиного електронного квитка потрібно підходити виважено: необхідно дізнатися більше про фірму, яка хоче запровадити єдиний електронний квиток, потрібно бездоганно прописати юридичну умову, щоб ризики “не торкалися міської скарбниці, а лягали на корейську сторону”. А ще необхідно врахувати ще багато різноманітних нюансів.

ДИВІТЬСЯ БІЛЬШЕ ПРО КОМЕНТАР ВОЛОДИМИРА ХОМКА

Як потім виявилося, ідея єдиного електронного квитка “не здулася” й вижила. Проте, особливого поступу щодо цього не було. Як повідомляв портал ОГО, на останній сесії Рівнеради депутати вирішили відкласти це питання на доопрацювання. Вони аргументували це тим, що досі є багато нюансів, які їм не вдалося вирішити з корейською стороною. Також міський голова Рівного наголошував на тому, що вбачає в цьому питанні комерційний інтерес представників інвестора у Рівному та і самих інвесторів.

Питання про єдиний електронний квиток розглянуть на комісіях, а потім його винесуть на сесію. Поки сесія не відбудеться, відкликати договір інвестори не будуть. Якщо міська рада не ухвалить рішення про запровадження єдиного електронного квитка, то корейська фірма може подати у суд на відшкодування витрат: за проїзд, реєстрацію фірми, оформлення документів. А це близько 100 000 доларів (або більше 2,5 мільйонів гривнів).

Чому у Рівному бояться вводити "Єдиний квиток"


А тим часом, проти єдиного електронного квитка деякі мешканці Рівного протестують з хрестами та іконами в руках. При чому, не вперше.
Коментарі:
Бесплатка


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net