Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
09.03.2017, 16:34

Рівнянин зумів оцифрувати історичну пам’ять

Ігор Гошовський із тіткою вивчають родинне дерево (фото «Рівне Вечірнє»)

Українці зможуть більше дізнатися про своїх предків.
За кілька місяців, вже у травні цього року, запрацює онлайн-база даних про два мільйони мешканців України, які народилося у період кількох століть з 1650-1920 років. Керівник проекту, який родом із Рівного, Ігор Гошовський розповідає, що протягом чотирьох років дослідникам вдалося зібрати, систематизувати та проіндексувати інформацію про 1 878 945 людей з усіх регіонів України. Головно із західної та центральної України, але також зі сходу. Основний масив даних зібраний про людей, які жили у другій половині XIX – на початку XX століття.

Рівненські журналісти читають вірші Шевченка [+Відео]

Ігор Гошовський розповідає, що свого часу як історик теж досліджував свій родовід. За допомогою нового сервісу, кожен українець також зможе не тільки дізнатися про своїх предків, а також сформувати своє родинне дерево.

Роздуми рівнянки про Шевченка і війну на Сході


Нині уже зібрали та проіндексували інформацію про майже 2 мільйони українців. Є їхні прізвища, імена, по-батькові, також є інформація про дату народження або смерті, відповідні населені пункти, і часом інша додаткова інформація. Зокрема, з Львівщини та Тернопільщини сумарно проіндексовано інформацію про 120 тисяч осіб.

Як розповідає Ігор Гошовський, подальша робота потребує додаткового фінансування. За його словами, для цього проект потребує фінансової підтримки. Зараз запустили промосайт www.pra.in.ua, призначений для збору коштів на реалізацію проекту та заангажування додаткових працівників для збільшення темпів індексації. Кожен може допомогти, якщо навіть пожертвує всього 50 гривень. Підтримати проект можна зараз, або ж дочекатись травня, коли проект запрацює.

Про це повідомляє zaxid.net.

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Коментарі: