Рівненський інформаційний портал OGO.ua
Бренд року ОГО



подати
оголошення

10.04.2017, 15:00

Рівненська податкова відповідає: чи оподатковується пробачений борг?

Рівненська податкова відповідає на запитання громадян.
- У 2016 році банк пробачив мені борг по кредитному договору, що складається з основної суми, відсотків та пені. З якої суми прощеного банком боргу потрібно сплачувати податок? Чи потрібно подавати декларацію про майновий стан і доходи і як в ній відображати отримані доходи?

- Відповідно до пп. «д» п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, у вигляді лише основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 689 гривень). Вказаний дохід необхідно відобразити у річній податковій декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік в рядку 10.9 «Інші доходи» та самостійно визначити податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб (18 відсотків) та військового збору (1,5 відсотка).

Декларацію необхідно подати не пізніше 03 травня 2017 року та сплатити вказані податкові зобов’язання до 01 серпня 2017 року.

Статті до теми:

Які податки платитимуть рівняни в 2017 році

Рівненські репетитори також повинні сплачувати податки

Рівнянам, які здають у найм квартири, нагадують про необхідність сплатити податки
Система Orphus
Коментарі:

Квитки на концерти та в театри

Останні новини

Сучасна урологічна допомога

Новини партнерів

Янчук