Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
15.04.2017, 11:00

На Рівненщині побував посол Литви Марюс Януконіс (+ ФОТО)

Він в "Острозькій академії" представив макет надгробного пам’ятника князю Костянтину Острозькому


Острозька академія увійшла до десятки найкращих університетів України

До Національного університету «Острозька академія» у п'ятницю,14 квітня, завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс. Із паном Послом також приїхали український скульптор Олесь Сидорук та директор Фонду «Корона князів Острозьких» Робертас Габулас.Під час свого візиту гості представили викладачам і студентам університету макет відтворення надгробного пам’ятника Костянтину Острозькому – видатному князю і полководцеві. Нагадаємо, що саме під його командуванням об’єднані війська Великого князівства Литовського та Королівства Польського 1514 року під Оршею розгромили армію Московського царства.ШУЖ об`єднує юних журналістів


До речі, саме в Острозькій академії цей макет представили вперше. Згодом його презентуватимуть у Києві та Вільнюсі. Проект реалізовується за підтримки Литви, зокрема Фонду «Корона Князів Острозьких».

Крім Олексія Сидорука, над макетом працював також український скульптор Борис Крилов разом із литовським професором, завідувачем кафедри візуального дизайну Клайпедського факультету Вільнюської академії мистецтв Арунасом Сакалаускасом.

Знайомтесь, красуні Острозької академії!

Це буде точна копія надгробного пам’ятника, заввишки 7 метрів, яка стане не лише скульптурною, а й архітектурною спорудою. Унизу розміщуватиметься власне сам нагробок князя Костянтина Острозького, а зверху — металева конструкція, яка була на оригінальному пам’ятнику. Надгробок планують встановити у Києво-Печерській лаврі.

«Символічно, що саме з Острога ми розпочали презентацію макету надгробного пам’ятника Костянтину Острозькому. Це дуже важливе місто в історичному контексті. Назвичайно приємно спілкуватися з українською студентською молоддю і дискутувати на тему нашої спільної історії, пов’язаної передусім з родом князів Острозьких, — зауважив Марюс Януконіс.


Коментарі: