Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
26.04.2017, 21:15

Дача.Сад.Город. Секрети догляду за салатом

Салат сам по собі не вимагає ретельного догляду. Вся увага при вирощуванні салату має бути сконцентрована на підтримання оптимальної температури і вологості, а також на боротьбі з шкідниками та хворобами.

Скористайтесь порадами:


- Оптимальним температурним режимом для нормального росту салату вважається діапазон від +15 ⁰С до +20 ⁰С днем ​​зі зниженням даного показника в діапазон від +8 ⁰С до +10 ⁰С вночі. Природно, салат може рости і при температурі вище +5 ⁰С, проте вищенаведені показники є найбільш переважними. Варто відзначити, що рослини, у яких нормально сформовані стебла або качани, менш схильні до проблем через низькі температури, ніж молода розсада.
- Поливають салат тільки у випадку висихання ґрунту. Робити це слід так, щоб волога ні в якому разі не потрапила на листочки рослини. Адже вони можуть «підхопити» фітофтороз або іншу хворобу, до яких схильні рослини цього роду.- Поливати необхідно тільки міжряддя. При цьому потрібно чітко розраховувати кількість вологи, переданої рослинам. Її недолік може привести до деградації стебла і листя, а надлишок — до гниття коренів.
- У процесі росту рослин необхідно розпушити грунт міжрядь. Робиться це 1-2 рази. Так, в грунт будуть більше потрапляти волога і кисень, що забезпечить нормальний ріст рослин.
- При необхідності в процесі вегетації рослини вводять мінеральні добрива, розчинені у воді, а саме сечовину (15-20 гр), хлористий калій (15 гр) або аміачну селітру (10 гр) з розрахунку на 1 м2 площі посіву. Підкірку рослин проводять не більше 2 разів за весь процес вегетації.
- Забирають салат в теплицях, коли його лист досягне довжини 7-9 см. Збирання проводять витягаючи кущ з коренем і струшуючи з нього грунт. Не рекомендується робити таку процедуру відразу після поливу, хоч це і набагато легше. Справа в тому, що вологе листя більше схильне до гниття, тому рослина швидше зів’яне і втратить товарний вигляд. Збирання кочанних різновидів салату роблять так само, як і прибирання капусти — зрізанням качана.

Статті до теми:
Збагачуємо організм "весняними" вітамінами
Дача. Сад. Город. Як виростити майоран з насіння вдома (ФОТО)
Дача. Сад. Город. Вирощуєм розмарин на підвіконні

Коментарі: