подати
оголошення


15.09.2017, 09:23

Чи можуть за комунальні борги забрати квартиру?

У редакцію "ОГО" звернулася читачка В.Т.Кравець, яка переживає, що в її престарілої сусідки можуть за борги забрати квартиру, бо живе з непутящим сином.
Наш сусід випиває і принципово не платить за комунпослуги вже рік, каже, неякісні, бо вода не завжди буває, а батареї ледве теплі. Йому вже відрізали воду і світло. Чи можуть забрати у нього квартиру? Він живе з престарілою мамою, розлучений, діти давно дорослі, не підтримують з ним ніяких контактів, а квартира приватизована на маму”, - розповіла читачка.

Роз'яснює юрист Вікторія ГУСАКОВА:

- Відповідно до ст.67 Житлового кодексу України, плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, електричну, теплову енергію та інші послуги) стягується по встановленим тарифам, і відповідно до ст.68 ЖК України наймач зобов’язаний своєчасно вносити квартплату та плату за комунальні послуги.

Тобто, законодавством встановлено, що оплата є обов’язковою. Він не може самостійно визначати, коли він бажає сплачувати за комунальні послуги, коли ні, якщо була низька температура в квартирі, він мав право скаржитися до комунальної установи, яка надавала теплопостачання, до міської ради. Якщо неякісні комунальні послуги – одразу потрібно звертатися з заявою до комунальних установ, щоб були відповідно до звернень складені відповідні акти. Інакше в суді жодним чином не довести, що послуги були неякісні.

А за воду необхідно було сплачувати за лічильником, коли вона була.

З листа незрозуміло, які доходи у сусіда, але він може звернутися до органів соцзабезпечення для оформлення субсидій. Згідно п.13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21.10.1995 року та п. 6 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24.02.2003 року, громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні або особи, які входять до складу сім’ї при призначені допомоги. В органі праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, яким призначаються субсидію або допомогу. Сусід може звернутися до соцзабезпечення, надавши довідку про власні доходи, та довідку з Пенсійного фонду України щодо розміру пенсії мами за минулий рік.

Я не знаю, чи будуть клопотати комунальні установи, яким він заборгував за комунальні послуги, яким чином він буде погашати борг, і які будуть їх умови при зверненні до суду. Якщо борг за комунальні послуги великий потрібно укласти договір реструктуризації комунальним підприємством та виплачувати його поетапно.

Читати також:

Якщо ви позичили комусь гроші й не взяли розписку

Договір дарування та довічного утримання: що повинні знати літні люди

Коментарі:




Бесплатка
Останні новини


Новини партнерів