Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
18.09.2017, 13:20

«Головне – не обманювати» - в Острозькій академії обговорювали, як працювати журналістам в умовах війни

У Національному університеті «Острозька академія» 14-15 вересня відбувся семінар «Світові стандарти журналістики в умовах війни та кризи».
Освітній захід відбувся за сприяння Академії української преси та німецького політичного фонду Фрідріха Науманна за Свободу. Спікерами семінару стали президент Академії української преси професор Валерій Іванов, журналіст «Радіо Свобода», засновник “Суспільного телебачення Донбасу” Олексій Мацука та фундатор Комісії з журналістської етики, засновник газети «Дзеркало тижня» Володимир Мостовий.
Учасників заходу привітав старший консультант проекту фонду Фрідріха Науманна за Свободу Вольфганг Йон і менеджер цього проекту Володимир Олійник. Вони, до речі, вперше мали змогу відвідати Острозьку академію, доторкнутися до її історії, а після зустрічі із ректором Ігорем Пасічником, ймовірно, – і долучаться до майбутніх інтелектуальних проектів університету.
За словами Олексія Мацуки, українські ЗМІ дедалі частіше почали викристовувати «мову ворожнечі» до непідконтрольних територій в зоні АТО. «Тому основне завдання для редакцій нині – це знизити рівень упередженості і «токсичності» медіа», - робить висновок журналіст.

«Насправді все просто, – зазначає Володимир Мостовий, який має 50-річнмй журналістський стаж. - Головне в роботі представника ЗМІ – не обманювати свою аудиторію і дотримуватися простих стандартів повноти, точності, етики». Та чи не найбільше засмучує Володимира Мостового надмірна «сухість» в матеріалах про військові дії на сході країни. Замість того, щоб розповісти, як ми втрачаємо «цілі людські життя та світи», ЗМІ озвучує статистику.

Про особливості висвітлення дражливих, але суспільно важливих тем, фактів жорстокості і насилля говорив і професор Валерій Іванов. Він наводив достатньо прикладів із практики західної журналістики, модерував дискусії із присутніми на тему журналістської етики.
Наприкінці семінару учасники (серед яких – і студенти, і викладачі Острозької академії), окрім нових знань та досвіду, отримали сертифікати про успішне вивчення курсу «Світові стандарти журналістики в умовах війни та кризи».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Острозька академія співпрацюватиме із Державним східноєвропейським університетом у Перемишлі

Острозька академія увійшла до десятки найкращих університетів України

Рівненщина: в Острозькій академії поглиблено вивчатимуть європеїстику


Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram
Коментарі: