Рівненський інформаційний портал OGO.ua

подати
оголошення


Затишок
24.10.2017, 08:09

Яка вода у річках Устя та Горинь на Рівненщині

Фахівці надали результати своїх досліджень.
Комплексна лабораторія спостережень за станом забруднення навколишнього природного середовища Рівненського обласного центру з гідромететорології проводить спостереження за станом поверхневих вод у річках Устя та Горинь.

Скільки корів на Рівненщині?

Проби відбирають кожного впродовж року. За 9 місяців 2017 року стан води в річках змінювався в залежності від пори року. Наприклад, в річці Устя в спекотний літній період часто був неприємний запах, вода мала мутно-зелений колір, були випадки мору риби у попередніх роках. І зараз стан річки лишається незадовільним. Але з похолоданням, стан води дещо кращий: підвищується вміст розчиненого кисню, дещо уповільнюються процеси гниття водоростей, зникає неприємний запах води.

Чи будемо в цьому році з морквою і капустою?


Сильна замуленість річки у межах міста, починаючи з озера Басів кут, невеликі глибини річки вздовж міста, скиди у річку зумовлюють ці всі негативні наслідки. Влітку практично щомісяця виявляють випадки високого забруднення азотом амонійним та азотом нітритним, що пов’язано з гниттям водоростей та можливими несанкціоновами скидами каналізації безпосередньо у річку, дощовими, сніговими змивами з автошляхів міста), малим вмістом розчиненого кисню у воді, що й приводить до мору риби.

Горинь – є більш повноводною та глибокою річкою, у якій впродовж останніх років і за 9 місяців 2017 року не виявили випадків високого забруднення. Завдяки швидшій течії, більшим глибинам річка сама себе очищує природнім шляхом. Навіть сама вода у річці Горинь не є такою каламутною як у річці Устя в межах міста. Єдиний період коли вода стає каламутною – це період дощів та танення снігу, коли разом з дощовими та талими водами з доріг змивається та потрапляє у річки пил, бруд і інші забруднювачі. Кисневий режим річки Горинь добрий, і впродовж року несуттєво коливається.

За повідомленням з Рівненського обласного центру з гідромететорології.

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram
Коментарі:

Останні новини
Новини партнерів