Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
16.12.2017, 16:00

Польський посол відвідав Рівненщину

Про національну безпеку України в контексті україно-польсько-литовських стосунків говорили сьогодні в Острозькій академії.
Розпочалася чергова сесія міжнародного проекту «Острог FORUM 2017: Національна безпека України».

Участь у заході взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, полковник Володимир Юданов, історик Богдан Черкас.

Привітав учасників з відкриттям форуму заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко:

«Нещодавно відбулася важлива зустріч Президентів України та Польщі, під час якої були розставлені акценти у відносинах двох країн. Глави держав погодилися, що історія не повинна впливати на українсько-польські відносини. Вона має стати фундаментом майбутніх відносин, які треба будувати на єдності наших народів. Зараз Польща та Литва – це українські партнери, які допомагають нам зростати не тільки економічно, а й підтримують в плані безпеки. Ми цінуємо вашу підтримку».Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло передав вітання від Президента Польщі Анджея Дуди та назвав символічним те, що сьогодні саме в Острозькій академії з офіцерами спільної українсько-польсько-литовської бригади говорять про національну безпеку.

«Україна показала, що європейські цінності – це не нова машина, не новий кредит в банку, не відпочинок. Це – гідність та свобода. Українці поклали за це високу ціну – життя. І ми повинні це пам’ятати. ЄС ще до кінця цього не розуміє. Україна хоче бути членом Євросоюзу і рухатися в напрямку європейської інтеграції», - зазначив Ян Пєкло.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні також розповів, що пам’ятає ті часи, коли в Польщі було введено воєнний стан.

«Моя країна також пройшла складний шлях. Тому ми розуміємо вас краще, ніж інші західноєвропейські країни. Історія показала, що коли ми разом - то сильні», - акцентував Ян Пєкло.

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс підкреслив, що Литва є стратегічним партнером України.

«Ми активно співпрацюємо в економічній, політичній та культурних сферах. Окрім того, нас об’єднує історія. Росія вступила у війну проти України. Звичайно Литва, як член НАТО, спільно з Польщею допомагатимуть боротися з агресією та модернізувати збройні сили. Форум в Острозі – це ще один хороший приклад нашого тристороннього співробітництва», - прокоментував Марюс Януконіс.

Під час форуму державні діячі, науковці та студентство обговорили основні стратегічні напрями національної безпеки.Також під час заходу полковник Володимир Юданов провів презентацію про багатонаціональну бригаду «ЛитПолУкрбриг». Окрім того, історик Богдан Черкас доповів на тему: «Основні аспекти литовсько-польсько-українського воєнного співробітництва доби Відродження».
Коментарі: