подати
оголошення


21.12.2017, 09:18

«Домашня» робота: кілька порад фрилансеру

Працювати вдома, без начальства «над головою» здатні тільки люди, які володіють ініціативністю, дисциплінованістю, почуттям часу, вміють правильно планувати й організовувати свій робочий і часовий простір. Усі ці якості можна в собі виховати та розвинути.
1. Плануйте робочий час. Відведіть собі власні дедлайни на пошук роботи, її виконання і здачу. На перших порах у цьому допоможе... будильник — він вчасно повідомить, що треба переходити до наступного пункту плану. Також варто розписати головні блоки, з яких складається робочий день. Це не просто дисциплінує, а й дає можливість проаналізувати свою результативність.

Як оплачується робота у вихідні

2. Дотримуйтеся режиму дня. Виділіть собі час, коли ви працюєте, коли відпочиваєте, їсте, лягаєте спати. Бажано, аби робота щодня починалася і закінчувалася в один і той же час. Якщо ви — жайворонок, то робочий день краще починати раніше, якщо — сова, то пізніше. Тривалість робочого дня також повинна бути однаковою: 3-4 години або 7-8.

3. Визначте щоденний обсяг роботи. Не піддавайтеся спокусі взяти одразу багато замовлень, мотивуючи тим, що вдома можна працювати і 18 годин, не витрачаючи при цьому час на дорогу до офісу і назад. Так, найімовірніше, можете доволі швидко перегоріти.

4. Не відволікайтеся — ви на роботі. Звикніть до цього самі і привчіть своїх домочадців. Якщо постійно знаходити «важливі справи» — погодувати кішку, полити квіти, розігріти дитині обід, — багато ви не заробите.

5. Обов'язково виділяйте вихідні і плануйте відпустку! Працювати у режимі 365/24 зовсім не обов'язково і навіть шкідливо. Вигода у тому, що ваші вихідні можуть бути загальноприйнятими «робочими» днями, наприклад, понеділок і четвер, їх може бути навіть три. Та ж історія і з відпусткою — перезавантаження при домашній роботі просто необхідне, і ви самі можете вибирати його тривалість.

На Рівненщині шукають консультанта для проекту Світового банку

6. Вимкніть зовнішні подразники: телевізор, радіо, соцмережі. Все це — «пожирачі часу», хоча вдома їх, звичайно, ніхто не заборонить.

7. Розділіть «роботу» і «дім» — зонуйте простір. В ідеалі, правильно працювати в окремій кімнаті, добре освітленій і провітрюваній, з великим вікном і обов'язково зачиненими дверима. Так мозок буде швидше налаштовуватися на роботу. Якщо окремої кімнати немає — створіть робочу зону. Але не сидіть з ноутбуком на кухні серед тарілок — така обстановка не сприяє роботі.

8. Те ж саме стосується і «робочого» одягу. Дотримуватися дрес-коду не обов'язково, але піжама і кудлата голова не підвищать продуктивність праці, а скоріше навпаки.

9. Забезпечте собі зручне і функціональне робоче місце, перед початком роботи підготуйте все, що може знадобитися в процесі: телефон, зарядку до нього, ручку з блокнотом, необхідні записи — так ви не втратите час на пошук усього потрібного. Обов'язково тримайте робоче місце у чистоті і порядку.

9. Регулярно підраховуйте свої доходи, особливо якщо замовники розплачуються не в кінці місяця, а за фактом виконаної роботи, і замовлень у вас не одне і не два. Так буде більше розуміння — чи ваш цей вид роботи взагалі, може краще повернутися в офіс. І якщо все-таки ваш — це відмінна мотивація для подальшої роботи. Не основний, але прибутковий – фриланс.

За матеріалами hh.ua
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Новини партнерів