Ми у Facebook
25.02.2018, 09:20

Як пережити морози та снігопади - поради рятувальників

Фахівці радять дотримуватися кількох простих порад.
Рятувальники закликають бути пильними та та обережними, перебуваючи на вулиці.

Під час перебування на вулиці в холодну пору року в жодному разі не можна вживати алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння викликає велику втрату тепла. Додатковим фактором є неможливість сконцентрувати свою увагу на ознаках обмороження.

Куди не їздять маршрутки з Рівного через заметілі

Також потрібно носити вільний багатошаровий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Необхідно захищати відкриті ділянки шкіри. Особливу увагу варто приділити взуттю. Тісне взуття, відсутність устілки, вологі шкарпетки часто є головною передумовою для появи перших ознак обмороження.

По можливості варто ховатись від вітру – ймовірність обмороження у вітряну холодну погоду значно вища.

Не слід проходити близько зовнішньої реклами та ліній електропередач. Також варто триматися подалі від розлогих дерев, адже при сильних поривах вітру ці конструкції можуть впасти й травмувати людину.

Що робити, якщо потрапили в ДТП — поради від рівненських патрульних


Рухайтесь серединою тротуару, не слід ходити краєм проїзної частини дороги. Особливо це небезпечно на слизьких шляхах. Бурульки на дахах – це теж велика небезпека. Тож тримайтесь подалі від будинків. Якщо ви впали і відчули біль в голові, чи в суглобах, нудоту, негайно звертайтесь до травмпункту.

Переходьте дорогу лише у встановлених місцях. Будьте особливо уважними та обережними у вечірню та нічну пору доби. Не з’являйтеся раптово на проїзній частині дороги. По можливості, виділіть себе світловідбиваючими елементами.

За умов поганих погодних умов – ожеледиці, снігових заметів – особливо треба бути пильним водіям. Дотримуйтеся швидкісного режиму, дистанції та відмовтеся від ризикованих маневрувань, які при несприятливих погодних умовах можуть привести до створення аварійних ситуацій. При наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму. Не забувайте увімкнути габаритні вогні чи протитуманними ліхтарі.

Намагайтеся не обганяти машини, особливо коли на лівій смузі лежить сніг, ожеледиця. Постійно тримайте в полі зору правий край дороги, тротуар, бордюр, лінію розмітки (край проїзної частини), узбіччя.

При сильних снігопадах автомобілем можна рухатися тільки центральними дорогами і трасами.

У період сильних снігопадів прохання до мешканців прибирати власний автотранспорт із вулиць, для безперешкодного руху аварійно-рятувальної техніки, не перекривати проїжджі частини доріг та під’їзди до будинків.

За повідомленням з головного управління ДСНС України у Рівненській області.






На правах реклами