подати
оголошення


24.02.2018, 18:49

Сьогодні почав діяти закон про реінтеграцію Донбасу: що змінилося?

© ОБСЄ / Facebook

Сьогодні, 24 лютого, набув чинностіЗакон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях".
Текст закону офіційно опублікували в парламентській газеті "Голос України" від п'ятниці, 23 лютого.

Чому українці хочуть виїхати з України

Тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях Закон визнає частини території України, в межах яких збройні формування і окупаційна адміністрація РФ встановили та здійснюють загальний контроль: сухопутної території і її внутрішніх вод в межах окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, внутрішніх морських вод, що прилягають до цієї території, надр під територіями і повітряного простору над цими територіями.

Роман Насіров вважає своє звільнення "не законним і не чесним"

У преамбулі закону в частині визначення дати початку окупації Росією частини території України дається відсилання до закону "Про забезпечення прав і свобод громадян та правового режиму на тимчасово окупованій території України", в якому визначено дату початку окупації Криму.

Межі та перелік районів, населених пунктів тимчасово окупованих територій в Донбасі визначатиме президент України за поданням Міністерства оборони. Подання готується на підставі пропозицій Генштабу ЗСУ.

У межах тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях діє особливий порядок забезпечення прав і свобод цивільного населення.

Згідно з законом, факт остаточного виводу та відсутності збройних формувань РФ у Донбасі встановлюватимуть міністр оборони України і міністр внутрішніх справ України шляхом внесення спільного подання президенту України, який на цій підставі прийматиме відповідне рішення.

Стратегічне керівництво силами і засобами, які залучаються до здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ здійснює Генштаб, а керівництво безпосередньо в Донецькій і Луганській областях – командувач Об'єднаних сил, який призначається президентом України за поданням начальника Генштабу.

Командувач Об'єднаних сил реалізовуватиме свої повноваження через Об'єднаний оперативний штаб Збройних сил України.

Про це повідомляє Дзеркало тижня.
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Новини партнерів