Рівненський інформаційний портал OGO.ua

подати
оголошення


Затишок
07.03.2018, 11:10

Зв'язок 4G: що отримають абоненти від мобільних операторів

Мобільні оператори купили Ліцензії на зв'язок 4G в діапазоні 1800 МГц. Зв'язок четвертого покоління з'явиться у всіх великих населених пунктах України.
Коли саме це стане, хто і як зможе користуватись 4G?
6 березня мобільні оператори "Київстар", Vodafone, lifecell купили ліцензії на зв'язок 4G в діапазоні 1800 МГц. Це найпопулярніші в світі радіочастоти для зв'язку четвертого покоління.

На Рівненщині з’явиться високошвидкісний 4G інтернет
 
Від їх продажу бюджет України отримав 5,43 млрд грн. Для порівняння, від продажу радіочастот в діапазоні 2600 МГц 31 січня 2018 року бюджет отримав 2,45 млрд грн. У 2015 році від продажу ліцензій на 3G в діапазоні 2100 МГц в держскарбницю надійшло 8,78 млрд грн.

Чим 4G відрізняється від 3G? Якщо порівнювати мобільний зв'язок 4G і 3G, то в мережі 4G:

- Швидкість передачі даних приблизно в 6,5 рази вище.
- В 2,5 рази менше часу затрачуєте очікуючи на відкриття інтернет-сторінок.
- У 10 разів більше ємність мережі, тобто кількість абонентів, які можуть одночасно підключатися до інтернету на високій швидкості.
- Вища стабільність з'єднання.
В результаті істотно підвищиться якість голосового і відео зв'язку в таких сервісах, як Skype, Messenger, Viber і ін.Коли і де 4G почне працювати в Україні

Традиційно, як і в випадку з запуском 3G, мобільний зв'язок 4G спочатку з'явиться найбільших містах України - Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі, Львові. Всього на повноцінне розгортання мережі 4G у операторам відведено 4 роки.

Втім, варто враховувати, що 4G не буде доступна за межами населених пунктів міського типу і на автодорогах. Також не можна говорити, про те, що територія країни буде повністю покрита зв'язком четвертого покоління. Для цього потрібно будувати мережу на частотах 450-900 МГц.

Рівнянам: з 1 вересня розмови по мобільному телефону стануть дорожчими

Як почати користуватися зв'язком 4G

- Перше. Перевірити, чи підтримує смартфон і SIM-карта зв'язок 4G
- Для того, щоб користуватися зв'язком 4G, потрібен смартфон з підтримкою 4G і спеціальна SIM-карта, яка називається USIM.

Як перевірити, чи підтримує 4G телефон і SIM-карта:

Київстар
Перевірити SIM-карту: на телефоні набрати код * 245 * 4 #
Перевірити телефон: на телефоні набрати код * 245 * 5 #
Vodafone

Перевірити SIM-карту і телефон: на телефоні набрати код: * 222 #
lifecell
Перевірити SIM-карту і телефон: зателефонувати в колл-центр за номером 5433 або в додатку "Mой lifecell", попередньо обновивши його.

Мобільних операторів хочуть зобов’язати надавати якісний зв’язок по всій Україні

Друге. Замінити SIM-карту і смартфон

Замінити SIM-карту на USIM можна в найближчому фірмовому магазині мобільного оператора. Для цього на всякий випадок краще взяти з собою паспорт. "Київстар" і Vodafone змінюють SIM-карту безкоштовно. У lifecell заміна коштує 30 грн.
Замінити смартфон. За даними мобільних операторів, сьогодні в Україні приблизно 15-20% смартфонів підтримують зв'язок 4G.

Вибираючи новий смартфон "під 4G", обов'язково потрібно перевірити, чи підтримує він частоти діапазонів 1800 МГц і 2600 МГц. У міжнародній класифікації дані частоти позначають як Band 3 і Band 7 або як b3 і b7.

Коментарі:

Останні новини
Новини партнерів